Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Zkušenost s Bohemia Energy 2018

16. ledna 2019 Kategorie: Služby

Přinášíme vám zkušenost našeho čtenáře, který chce zůstat v anonymitě. Kvůli nehezkým praktikám ČEZu změnil svého dodavatele elektřiny a přešel k Bohemia Energy. Jak to dopadlo, to se dočtete níže.

Odchod od ČEZ

U ČEZu jsem byl zejména z důvodu důvěry v dobré jméno firmy, a to bylo pro mne důležitější než nabídky nižších cen konkurentů. Dobré jméno u mne ztratili, když začali vymáhat pokuty za upomínky za pozdě zaplacenou fakturu v nesmyslné výši a s pořádanými příplatky. Platbu jsem neposlal nedopatřením, prostě jsem vynechal a následné platby odcházely zase standardně. Evidentně nešlo o úmysl. Stalo se to poprvé za cca 8 let. Očekával bych vlídnější přístup k dlouholetému bezproblémovému zákazníkovi. Stačilo zavolat a upozornit. Tedy stali se pro mne šmejdy, ale s téměř nejvyšší cenou na trhu. Tak jsem si řekl, že nemám co ztratit a zkusím na vlastní kůži firmu, o které jsem věděl, že ke šmejdským praktikám má velmi blízko.

Lákání od Bohemia Energy

Jak všemožně získává Bohemia Energy své klienty zde rozebírat nechci, mně oslovili standardně. Rozdíl proti ČEZu byl v tu chvíli pro mne jen ten, že jsou o hooodně levnější.
Po tom, co ČEZu (díky mé plné moci) Bohemia Energy vypověděla mou smlouvu, ozvali se mi, a nabídli mi celkem slušnou cenu. Nepřijal jsem ji, z principu! Oni si prostě klienta váží až ve chvíli, když jim odchází, ale pokud platí, je pro ně jen dojná kráva.

U Bohemia Energy jsem byl tedy od 1.12.2017. Se svou spotřebou cca 7 200 kWh za rok jsem u nich oproti ČEZu ušetřil několik tisíc korun.

Po prvním roce pohádky u Bohemia Energy končí

Pohádka skončila po prvním roce. Obyčejným nenápadným dopisem mi oznamují razantní zdražení elektřiny i služeb s dodávkou spojených.

Vysoký tarif (Kč/MWh)
Kč s DPH
Nízký tarif (Kč/MWh)
Kč s DPH
Stálý měsíční poplatek (Kč s DPH)
Původní cena 1149,50 1149,50 66,55
Nová cena od 1.1.2019 1850,09 1850,09 95,59

Hezky se vybarvili, šmejdi! Po prvním roce hned zdražení o více jak 60 procent! Tak to tedy ne. Využiji proto § 11a  odst. 5 energetického zákona prostřednictvím nového dodavatele odstoupím od smlouvy.

Solidní nabídka od Energie ČS

Našel jsem si společnost Energie ČS, která spadá do finanční skupiny České spořitelny. Celý převod proběhl hladce a kompletně elektronicky přes internet. Pro zajímavost můžu uvést ceny elektřiny, za které nyní doma svítím:

Vysoký tarif (Kč/MWh)
Kč s DPH
Nízký tarif (Kč/MWh)
Kč s DPH
Původní ČEZ 2057,- 1609,-
Původní Bohemia Energy 1150,- 1150,-
Nová Bohemia Energy 1850,- 1850,-
Současná Energie ČS 1621,- 1379,-

A jak před rokem reagoval ČEZ na mou výpověď, tak i nyní zareagovala Bohemia Energy. Ve čtvrtek 13.12.2018 mi přišla od Energie ČS SMS zpráva, že podali výpověď mé smlouvy u Bohemia Energy. Hned následující den mi volá automat a Bohemia Energy mi nabízí na dalších 12 měsíců garanci ceny 1208 Kč DPH a poplatek za odběrné místo 72 Kč DPH. No nepřipadá vám to jako šmejdská metoda? Opět nabídku od šmejdů z principu nepřijímám a zůstávám u Energie ČS.

Celý proces změny dodavatele elektřiny proběhl hladce, sice jsem byl první lednový týden bez dodavatele (asi měli v Bohemia Energy tolik výpovědí, že je ani nestíhali vyřizovat), ale v podstatě jsem to nepocítil. Takže ani této situace se bát nemusíte, elektřinu vám nevypnou. Přišel mi od ČEZ dopis, že odebírám elektřinu bez dodavatele. Situaci jsem konzultovat se svým novým dodavatelem Energie ČS, vše za mě zpětně vyřídí.

Počet komentářů: 2

“Zkušenost s Bohemia Energy 2018”


  1. „Líbí se mi“, jak teď běží v televizi reklama na Bohemia Energy s Markem Danielem a Pavlem Liškou. Hlavní myšlenkou je: „Přeplatek vám vrátíme na účet“. A co by s ním jako chtěli dělat jiného? To jsou přeci naše peníze? Dělají ohromnou přednost z něčeho, co by mělo být naprosto samozřejmé! Už jen to mi přijde odporné… A prý „na nic si nehrajeme“. Haha. A dělat ze samozřejmé věci ohromnou přednost hra není? Hnus!

    1
  2. Naprostý souhlas s tím čtenářem. Mám s Bohemia Energy stejné zkušenosti. Nalákají vás na nízké ceny v prvním roce a v tom druhém a případně dalších letech to z vás dostanou několikanásobně zpátky.

    2


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole