Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Ufon ani za nic!

25. února 2010 Kategorie: Služby

S tímto mobilním operátorem mi už dochází trpělivost. Ufonův fofr internet jsou naprosto vyhozené peníze. Téměř denně se u počítače rozčiluji, když se mi nenačte ani domovská seznamácká stránka.

Nejsem žádný velký stahovač (s Ufonem to ani nejde), ale čekat půl hodiny na přihlášení do mailu je o nervy! Ufon má ubohé pokrytí, pokud signál chytíte, tak jen velmi slabý nebo kolísavý a to i v centru Prahy.

Upload je sice slušný (na CDMA připojení), ale mnohem raději bych vyšší rychlosti pro download. Velmi často download nedosáhne ani 10 kB/s. A za měsíční paušál šesti stovek je to fakt hrůza.

Když si potřebuji z mailu stáhnout pěti megovou přílohu, tak ji stahuji třeba i desetkrát! V průběhu stahování se buď přeruší signál nebo se Ufon prostě sám od sebe odpojí od Internetu.

Ke zlepšení signálu a rychlosti nepomáhá ani k modemu dodávaná externí anténa. Prakticky jsem nezaznamenal rozdíl s připojenou anténou a bez ní.

Spojení „fofr internet“ je naprostý výsměch!!  Chcete-li si ušetřit každodenní rozčilování a trápení s připojením na Internet, tak se Ufonu raději vyhněte. Mám smlouvu na 2 roky, která mi už bude konči a během těchto dvou let se situace spíše zhoršila. Stále jsem si říkal, že začínají, že se to zlepší … Nezlepšilo!

Autor: Honza

Počet komentářů: 14

“Ufon ani za nic!”


 1. Ufon = hrůza!!!!!!!!!

  Ufonův fofr internet, to není naprostý výsměch – to je veřejné dvouleté okrádání lidí, kteří se týhle zlodějský bandě upíšou na dva roky za poskytování služeb, které jsou absolutně nefunkční. Když jsem si neustále stěžoval, že to je strašně pomalé a pořád to padá, tak mě vždy operátor ujišťoval, že se mi ozve technik.Ten se ozval až po sedmi měsících a mou reklamaci odbyl tím, že překračuji limit stahování (ten se obnovuje denně o půlnoci). Když jsem mu řekl, že přijdu k pc, zapnu ho a nemám ještě nic staženýho a ono to stejně skoro stojí, tak mi řekl, že si vymýšlím a reklamace byla vyřízená. Vyhrožoval sem jim ČOI a řekli mi, že na to mám právo, prostě služby na úrovni.

  1
 2. Kamarád má net od ufouna a je s ním spokojen a bydlí v Kadani.

  2
 3. Já mám už skoro rok fofr internet, a zatím naprostá spokojenost, bydlím na vesnici, rychlost cca 400kb, na chatě mi běží cca 1Mb, připojení nepadá a je stabilní.

  3
 4. To Mirek: Tak to máš docela štěstí, mě to spadlo zrovna při psaní tohoto příspěvku 🙁 Tak jsem ho musel psát znova. Tu rychlost na vesnici ti věřím, možná i ten 1Mb. Bude to zřejmě tím, že jsi tam u vás jediný, kdo Ufona používá a tím pádem se o tu rychlost nemusíš s nikým dělit. My z města (K. Vary) jsme na tom podstatně hůře. Zrovna včera jsem myslel, že vyrostu, změřil jsem si rychlost a 14 kb. To je fakt nepoužitelný. Ufon je ale na druhou stranu výborný – nezpůsobí vám závislost na internetu 🙂

  4
 5. Ufon 3G je taky na prd nejde, vypadává, je pomalej a ani se nenačte nic, teď zrovna mi nejde vůbec!!!!! A to ho mam pár dní!!! Víte co? Rači nemějte UFONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5
 6. Jsem na tom úplně stejně, ta rychlost je hrozná, do konce smlouvy mi zbývá ještě 11 měsíců a za ty prachy je to fakt za trest. Zrovna řeším odstoupením od smlouvy, ale ty jejich penále za zrušení jsou šílené a hned jsem pomalu u 10t Kč, což když přežiju těch 11 měsíců tak zaplatím nějakých 6600kč :// prostě UFON NIKDY VÍC!!!

  6
 7. Ufon 3G Mobilní Internet a Ufon Fofr Internet jsou jedno a to samé, jedná se pouze o marketingovou změnu názvu. Pokud kvůli ceně přecházíte z Fofr Internetu na 3G Mobilní Internet, tak se pro vás nic nemění, i modem vám zůstane stejný. Jediné co se změní je cena a to, že služba zvaná 3G MI nepodporuje hlasové služby.

  7
 8. Tak pánové,
  já jsem ufouna nekompromisně zrušil. Odstoupil jsem od smlouvy, podle § 344 občanského zákoníku může totiž od smlouvy spotřebitel odstoupit nejen v případech, které stanoví sama smlouva, ale také občanský zákoník, což je tento případ. Konkrétně § 597, odst. 1, občanského zákoníku umožňuje každému odstoupení od smlouvy v případě, že není předem upozorněn na vadu, kvůli které se věc pro něj stala neupotřebitelnou. A Ufoun díky vadám modemu, o kterých mi nikdo předem neřekl, je pro mně službou neupotřebitelnou. Pokud to ufoun neakceptuje, může se se mnou soudit, ale už teď vím, že se na to vys*re, protože by prohrál.

  8
 9. Zdravím,
  mám Ufon fofr internet. No, že by byl fofr se moc říci nedá.
  Ale do nedávna fungoval docela dobře.
  Poslední dobou však co chvíli vypadne. Zůstane však jakoby fungující.
  Nezbyde než vytáhnout z USB a znovu. Někdy i to je na několikátý pokus.
  Takže pííííííííííííííííp.

  9
 10. Big Dziii xD

  Taky vedu ufonova „fofr“ interneta tož je to net totálně k ho*nu bydlim v centru Prahy přes den sem rád že to vytáhnu na 6 KB/s večer už to zas tak hrozný neni ale jen do tý doby než se překročí limit pak jedeme zase 6KB/S řeknu vám je to o nervy když du pařit zapnu L2 a mumble a vypadává jedno nebo druhý 😀 tož kdyby to jelo pořád jako po půlnoci aspon těch 50kb/s tak by mě to nes*alo ale těch 6 je fakt totální hrůza – ufona spálit rošlapat nalít na něj kyselinu a hodit ze skály do řeky 😀 aleluja chlapci a GL s ufonem 😀

  10
 11. kotoučkova dana

  hruza a katastrofa vyhozeny prachy a nervy v …… okrádání lidí a ještě oblbování

  11
 12. UFON?Nejhorší co existuje.Posledni dobou je to opravdu za trest!Ještě se mi nestalo že by byl den bez problému…Imrvére se odpojuje,děla si to co chce..Např. při psaní tohodle komentáře se mi 3x odpojil..Fakt SÍLA!!Na infolinku se taky není šance dovolat!!je dobré vědět že je možnost odstoupit od smlouvy.UFONA UŽ NIKDY VÍCE A NEDOPOROČUJI!!!!!!!!!!!!ZBYTĚČNĚ VYHOZENÉ PENÍZE A NERVY V ČUDU…

  12
 13. Zdravím Vás, mám také negativní zkušenosti s U:fonem. Vše zašlo tak daleko, že jsem podal s právníkem stížnost na ČTÚ a budeme celou věc řešit soudně. Obrázek si můžete udělat z tohoto: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200493668055823&set=a.4674584114184.1073741826.1581133491&type=1&theater

  13
 14. Používám na cestách asi 6 roků fofr internet. Čekal jsem slibované zlepšování pokrytí atd. Bohužel, je to spíš čím dál horší. Dřív jsem neměl problém ve velkých městech. Dnes mě i v Praze chcípe spojení stále dokola, tak se furt připojuji až mě to někdy už krutě s..e. Takže po vypršení smlouvy už asi ne.

  14


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole