Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Podvodníci s elektřinou

10. srpna 2014 Kategorie: Služby

Prostřednictvím portálu Copywriting.cz se nám podařilo získat článek, v němž autor upozorňuje na stále aktuální problém, kterým jsou podomní prodejci nabízející levnější elektřinu nebo plyn. Článek byl získán v rámci guest bloggingu, autor se nám však bohužel nepodepsal, nicméně děkujeme.

Stává se to dnes a denně.

Zrovna sledujete Váš oblíbený seriál v televizi, když v tom se ozve zvonek. Neochotně se zvednete, otevřete dveře a za nimi stojí v obleku oděný muž (stručněji řečeno prostě „kravaťák“) s úsměvem roztaženým od ucha k uchu a než stačíte cokoli říct, už Vám překotně „recituje“ dávno naučený text, který dnes odříkal několika desítkám lidí před Vámi.

Několikrát Vám zopakuje, že by bylo mnohem lepší řešit tuto nabídku u Vás doma, čímž se Vám „nenápadně“ snaží nacpat až do kuchyně. Pokud ho ale i přes všechny náznaky stejně nepozvete dál, neztrácí svůj falešný úsměv, kterým se Vás snaží přesvědčit, že je spolehlivý a můžete mu věřit každé slovo, které vypustí z pusy, a dál přeříkává naučené fráze.

Dozvíte se, že máte to nevýslovné štěstí, že se rozhodl navštívit právě Vás a že se můžete přidat k tisícům spokojených zákazníků, kteří již smlouvu podepsali a nyní si již užívají levnější elektřiny.

Tiše, ale předem velmi dobře promyšleně, Vás doslova donutí podepsat smlouvu na dobu určitou, od které můžete do měsíce odstoupit bez jakýchkoli sankcí a kdykoli během roku po snadné domluvě – všechno zdarma a bez potíží. 

Aby jste toho štěstí za jeden den neměli málo, k podepsané smlouvě, která Vám zaručuje levnější elektřinu, Vám přímo pod nos strčí krabici úsporných žárovek – abyste tu levnější elektřinu šetřili ještě víc – a to všechno samozřejmě zdarma.

Neptá se, zda je chcete nebo ne, prostě jsou Vaše a dělejte si s nimi co chcete.

Ve smlouvě Vám zaručuje levnější elektřinu a zároveň Vás několikrát ujistí, že nepřecházíte od svých dodavatelů elektřiny. A kdo by nezatoužil po vidině stejného přísunu elektřiny za nižší cenu?

Po jeho odchodu Vám to ale nedá. V hlavě Vám začne hlodat malý brouček pochybností, jestli jste neudělali chybu. Zvednete telefon a vytočíte zákaznickou linku Vašich dodavatelů elektřiny. Zeptáte se jich, zda spolupracují s onou nejmenovanou firmou a jestli je pravda, že skutečně budete dostávat elektřinu za nižší peníze. Brada Vám spadne až ke kolenům, když Vám sdělí fakt, že o žádné spolupráci s onou firmou nemají sebemenší tušení a že jste se upsali k přechodu k jiným dodavatelům a stali se tak dalšími napálenými zákazníky.

V tu chvíli se můžete žárovkama plácat po hlavě.

Ve smlouvě, která Vám akorát tak připomíná, jakou kravinu jste udělali, když jste ji podepsali, vyhledáte telefonní číslo na onu firmu a s potlačovaným vztekem v hlase se dožadujete vysvětlení.

Ovšem – dozvíte se na chlup to samé, jako od toho kravatou ovázaného fešáka s úsměvem širším než dvouproudová silnice – a tak jste zase tam, kde jste byli před chvílí.

A co teď?

S úlevou zjistíte, že stejně jako Vy, smlouvu naivně podepsalo i pár Vašich známých. Jistě – není žádná výhra, že jste se nechali napálit – ale vědomí, že v tom „nejedete“ sami je přeci jen o něco povzbudivější.

Rozhodnete se sepsat odstoupení od smlouvy. Co nejrychleji ji pošlete na adresu firmy a v tuto chvíli Vám nezbývá nic jiného, než doufat, že zrušení smlouvy půjde bez jakýchkoli problémů – a tak Vám to přeci bylo omíláno o hlavu, nebo ne?

Ke všemu štěstí, které Vám ještě zbylo, se Vám podaří od smlouvy odstoupit. Firma se sice brání, že „takhle tedy ne“ a požadují po Vás uhrazení částky za odstoupení, Vy se však ohradíte tím, že Vám byly podány špatné informace.

Levnější elektřina? LEŽ.

Nepřecházení od dosavadních dodavatelů? LEŽ.

Ty slavné žárovky strčíte do obálky a pošlete je firmě zpět, ať si je nacpou nějakému dalšímu naivnímu hlupáčkovi.

A možná Vás to poučí nepodepisovat smlouvy podomním prodejcům. A nebo taky ne …

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole