Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Nové Aukro je plné chyb a nedostatků

3. srpna 2017 Kategorie: Služby

Hrůza! Fail roku! Tragédie! Nepoužitelné! A další podobné výrazy nyní vyskakují na mysl uživatelům oblíbeného aukčního serveru Aukro. A důvod?

Aukro v uplynulých dvou dnech nasazovalo novou verzi své obchodní platformy. Původní verze prý byla zastaralá a neumožňovala další rozvoj, navíc se společnost tímto krokem také oddělila od polského Allegra. To vše lze pochopit. Ovšem jen v případě, že bude celá tato „aktualizace“ důkladně připravena. To se ale nestalo.

Včera v odpoledních hodinách byla nová verze Aukra s velkým očekáváním nasazena. Zklamání prvních uživatelů na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Facebookový profil společnosti Aukro se rychle plnil komentáři, které upozorňovali na vážné chyby systému, řadu nedostatků i nepovedený designe.

Byla nová platforma před nasazením testována?

Chyby snad ani nejde seřadit dle závažnosti, každému bude asi chybě něco jiného. Ale minimálně jeden zásadní bug tu přeci jen je. A je tak zásadní, že vzbuzuje velké pochyby o tom, zda nová platforma vůbec prošla funkčními uživatelskými testy. Kdo zná podstatu tohoto aukčního serveru, nám dá jistě za pravdu. U aukcí se zobrazuje limit nejvýše přihazujícího! A to ještě se zvýrazněným fontem!

Nové Aukro

Chyb je ale daleko více, stěžující si kupující i prodávající, ti v řadě případů navíc prohlašují, že s Aukrem končí a přejdou ke konkurenci. Kdo by také chtěl u stovek svých vystavených předmětů ručně doplňovat číslo účtu pro platbu, které si při migraci nepřeneslo. Níže uvádíme soupis objevených chyb.

Chyby na novém Aukru

1) U aukcí je znázorněn limit nejvýše přihazujícího.
2) Pokud přihodíte na aukci, systém vám gratuluje, že jste nejvýše přihazujícím, i když to není pravda.
3) Zmizel seznam oblíbených prodejců a nový seznam nejde ani vytvořit. Nechodí tedy ani do emailu upozornění na nově vystavené předměty.
4) Prodejci zase mají u některých položek uvedeno nula prodejů. Přišli tak o historii objednávek.
5) V prodaných položkách jsou záznamy za několik měsíců a nelze rozlišit, které jsou již zaplacené a odeslané a které nikoliv.
6) Automaticky se vystavují položky, které prodejce prodal např. před rokem. Nabízí se tak zboží, které již není k dispozici.
7) Některé nabídky se po migraci na nový systém vystavili vícekrát, navíc i s rozdílnými cenami.

8) Nefungují HTML šablony a nenačítají se obrázky.
9) Nelze získat kontakt na prodávajícího ani kupujícího.
10) Zmizelo číslo účtu pro platbu u vystavených aukcí, to si nyní musí prodávající nastavit ručně u každé vystavené položky. Často jde o stovky případů.
11) Zcela nefunguje mobilní aplikace. Ani po aktualizaci přes Google Play.
12) Každý uživatel si musí změnit heslo.
13) V neposlední řadě je to nepovedený designe. Sledované aukce jsou řazeny dle abecedy. Co by mohlo být menší je ohromné, co by mělo být větší je miniaturní – např. odpočítávání konce aukce.

Výrazně menší jsou i obrázky vystavených předmětů. Že by se tím „efektivně“ šetřil diskový prostor serverů? Možná, ale kupující z obrázku 400×300 pixelů moc nevyčte. To pak není nakupování ale nová hazardní hra, ve které očekáváte, co vám to vlastně domu dorazí.

Jak se líbí nové Aukro vám? Vyjde Aukro vstříc svým uživatelům a opraví zmiňované nedostatky? Nebo se už díváte po konkurenci?

Počet komentářů: 41

“Nové Aukro je plné chyb a nedostatků”


 1. Třeba chyby opraví a až takový průser to nebude. Čas ukáže. Zkus vydržet.

  1
 2. Na kritických chybách pracují, programátoři měli asi krušnou noc. Chyby dělá každý, ale problém je zde v tom, že to takto děravý vůbec pustili mezi lidi, vždyť jde o peníze. A co se týče designe, tak tam mám velkou obavu, že většinu nechají tak jak je 🙁

  2
 3. Chyby možná opravují, ale stále nejde na některé aukce přihazovat a prodejci tak musí tyto aukce rušit ručně, pokud nechtějí prodat za korunku šťastlivci, který přihodil ještě před migrací.
  To ještě bude veselé, to bude zmařených aukcí, to bude negativních komentářů.

  3
 4. vitezslav

  Další závažnou chybou je vyhledávání. Zadáte slovo „pračka“ a vylezou vám tisíce nabídek, z čehož praček je deset!! To se nikdy nedělo. Podobně „odznak“ – a hltí vám to známky, pohlednice… Totální bordel. Je to ne špatné, ale nepoužitelné. Zadávání nových hesel je skandál.

  4
 5. Tak jsem zkusil dle Vítězslava zadat do vyhledávání „pračka“. Asi na té závadě pracují, ale ne moc dobře. Vrací mi to: „Tato kategorie je pouze pro dospělé (18+). Přejete si pokračovat?“ Ve Zlíně asi děti nemohou prát 🙂

  Jinak chyby dělá každý, takže se občas nějaká chyba dá odpustit. U Aukra mě ale mrzí, že těch chyb je ohromné množství, řada z nich je kritická a hlavně nedokáží přiznat, že v novém systému chyby jsou. Psal jsem si s podporou, nějaké chyby jsem jim nahlásil. A oni mi odepsali, že ne, že takto to není, že to funguje dobře. A to jsem jim poslal konkrétní příklad aukce, kde to nefunguje. To si fakt mohli odpustit, dělat z lidí navíc debily!

  5
 6. Mám pocit, že se mluvilo o nutnosti migrace kvůli smlouvě s polskem, asi moc možností neměli. Chyby jsou blbé a některé i kritické, ale aspoň mně jejich helpdesk pomohl a holt zbytek jsem si dodělal sám. Uvidíme za čas, pak budu hodnotit.

  6
 7. S těma Aukro šablonama, teďka to řeším u všech klientů – původní co fungovaly řadu let postupně předělávám. Vlastně na Aukru je nový HTML editor, takže se musí produktové šablony přizpůsobit, obrázky se načítají v pohodě, ale chce to jen vychytat. Už takhle Aukro blokuje celou řadu HTML prvků, teď se seznam ještě rozšířil, navíc nadále nepodporují JavaScript, PHP aj.

  7
 8. 1) Nová platforma je mnohem náročnější na výpočetní výkon. Když si otevřu v prohlížeči 10 panelů s aukcemi, tak se to seká. Kouknu na taskmanager a Firefox si bere 1,5 GB!
  2) Již se mi několikrát stalo, že mě Aukro v průběhu aukce odhlásilo. Vážně super věc, chci přihodit a ejhle, jste odhlášení. Docela nepříjemné, když se přihazuje nejvíce a poslední minutě aukce.
  3) Jejich mobilní aplikace stále nefunguje. Za posledních 7 dní mi Google Play nabídl již asi 3 aktualizace, ale žádní verze aplikace nefunguje. Proč na Google nahrávají novou verzi, když nefunguje? To si to předem neotestují?
  Takt hrůza. Poměrně rychle ztrácím v Aukro důvěru.

  8
 9. A mě se tam nejde ani přihlásit takže jak to tak čtu tak je to i zbytečné, jak se jmenuje nějaká dobrá konkurence, mrzí mne antikvariát co jsem měl oblíben, no je to hnus, pořád nějaké inovace a dosud jsem se nesetkal s takovou aby to bylo po vylepšení lepší vždycky to pak stojí sprominutím za ho.no

  9
 10. Je to tragédie, zejména pro prodejce, kteří jsou na aukru závislí, léta poctivé práce jsou možná ztracena. Kdo zná např. německý eBay, ten ví o čem hovořím, perfektní aukční portál, nevím proč to u nás nejde. Bohužel se tam dobře nakupuje, ale špatně prodává, Němci nám nedůvěřují.
  Mrknul jsem na Allegro, to je také takový paskvil. Inu, Ostblock je patrně Ostblock a tak to zůstane.

  10
 11. @Batik12: Dobrá konkurence nyní neexistuje. Myslím. Pokud ale Aukro nezačne rychle něco dělat, tak se určitě objeví.
  Možná se už nyní o něco snaží web strelto.cz
  Jinak v minulosti se pokoušeli s Aukrem bojovat weby jako ikup.cz, aukce.cz nebo odklepnuto.cz. Nyní jsou ale mrtvé.

  11
 12. Je to hrůza,jak design tak funkce.Nepřehledné. Když si rozkliknu aukci a po zhlédnutí se chci vrátit zpátky, tak mě to hodí na první stránku z pěti, když už jsem první dvě prohlídnul. Že to vůbec pustí mezi lidi když to nefachá..

  12
 13. Něco tak náročného na CPU jsem dlouho neviděl, doma na starším notebooku mě to přestalo fungovat úplně…na mobilu to taky nejde prostě na … za tohle by měly ve firmě Aukro padat hlavy a proč? protože takto se přichází o klienty. Šance pro Alegro aby rozjela českou verzi a Aukro se muže jít klouzat…………

  13
 14. Nové Aukro je úplně zoufalé, ani po téměř dvou týdnech nejsou schopni zprovoznit některé služby, nefunguje Manažer prodeje a já tak čekám na své zboží, které mám už dost dlouho zaplacené. Prodejci s velkým objemem obchodů nedokážou ručně spárovat platby s prodaným zbožím. Na výtky reaguje nové Aukro s týdenním zpožděním a stále stejnou písničkou. Nechápu, jak si někdo troufnul rozjet tenhle obrovský internetový obchod, aniž by měl jistotu, že všechno bude fungovat, šlo tu nejspíš jen o peníze z provizí. Za mě palec dolů, nic nefunguje, dnes mám všechny fotky u vystavených aukcí červené, některé se mi ani nepodařilo vystavit. Po kontrole vystavených někde chybí text, pořád se to seká…vše divně seřazené. Kupujícím chodí podivné maily o tom, že mám více čísel účtů. Aukro-to se nepovedlo!!!!!!! Už dlouho mě nic tak jako nové Aukro nenas.alo

  14
 15. Facebook i u nás nyní spouští svůj vlastní bazar. Takže konkurence pro Aukro tu je. Pokud Aukro tento krok Facebooku podcení, tak se můžou jít klouzat i s tím jejich novým portálem.
  Jsou to telata ze Zlína 🙂 Možná má ten prasečí mor přeci jen nějaké účinky na lidi, jen se to ještě neví 🙂

  15
 16. againstme

  Počáteční problémy jsou pochopitelné, ale pokud se ani po dvou týdnech nic neděje pro zlepšení, nevidím to s budoucností aukra dobře. Jdu hledat jiné místo, kde nakupovat.
  F.Benda
  Plzeň

  16
 17. Všichni tu máte pravdu, je to strašné. Už jsem zkusila 2 prohlížeče. Na jednom je to zdechlé a stále mně to upozorňuje na používání cookies, nejde odstranit. A na druhém pro změnu zase pro podrobný popis si mám přepnout na plnou verzi webu. Což nějak nejde. Věřte mi, dnes mě to rozplakalo. A tak ráda jsem tu nakupovala.

  17
 18. Nové Aukro bordel jinde neakceptovatelný.Nemožnost přihlásit se dle hesel platných ještě před měsícem,blokace účtu bez možnosti aktualizace.Kdo má pevnou linku neobdrží nový aktivační kod.Vyžadují jakousi hloupou kontrolní otázku nebo scan občanky-to je hazard se soukromím a údaji, jedině blázen může akceptovat.Vše šité „horkou jehlou“ neschopnost a nerespektování základních pravidel kryjí jakousi „ochranou kupujícího“ podívejte se tam dnes na ty podvrhy a levárny,bohužel vymklo se jim to z rukou.Jsem tam od začátku ale tohle je naprostá tragedie a pan Liška to prostě neřeší.Jejich výmluvy na ochranu kupujících jsou snůškou fráziček. Poláci to měli jednodušší i přehlednější.Tohle je totál out.

  18
 19. Velký problém je i pro kupující. Aukro od přechodu na ono nové vůbec nemohu používat. Měl jsem vymazlená (tedy dle možností, které byly k dispozici) vyhledávací kritéria. Každý den je spustil a prolétl aukce, které by mě potenciálně mohly zajímat. Konkrétně jsem sběratel loutek, takže jsem měl v příslušném kritéru výrazy loutka, loutky, loutkové divadlo, kulisy atd. U některých kritérií léty vyšlechtěná nechtěná hesla atd. Zkrátka, aby se to dalo každé ráno projet. Nejen, že mi tato kritéria zahodili a podobná možnost teď vůbec není (nyní bych musel všechna vyhledávací kritéria každé ráno ručně znovu zadat), ale ono nefunguje ani jednoduché vyhledávání. Zadám „loutka“ a vyjede mi 112 stránek aukcí. To není reálné prohledávat. Stane se to proto, že se Vám Aukro snaží nacpat co nejvíc. Takže Vám k slovu loutka prohledají automaticky i synonyma jako panenka a podobně. Možnost toto vypnout není. Takže jsem Aukro musel úplně vzdát. Myslím, že toto v důsledku musí mít vliv i na prodejce. Při úbytku uživatelů, kteří mohou na aukci narazit, musí nutně docházet k tomu, že vydraží za málo. A Aukro pro ně přestane být zajímavé. Myslím, že Aukro spáchalo sebevraždu.

  19
 20. Tak nové aukro opravdu pro mě i známé je nepřehledné,špatně se v něm hledá a ukazuje se tam i to co člověk nehledá.I když bylo tam to starší,vždy to fungovalo a našla jsem vše co jsem chtěla a přehledně a byla jsem spokojená.Raději ať se vrátí ta předešlá verze.

  20
 21. Když to spustili, chodilo to tak na 50 procent proti starému, ale přece jen se dařilo něco zveřejnit. Dnes po – třech týdnech „provozu“ a „ladění“ – už nejde ani vložit k aukci fotky.

  21
 22. Nakupoval jsem na Aukru rád. Tato nová verze je katastrofa! Nejen, že se špatně načítá, ale přestane reagovat. Nepomáhá ani aktualizovat stránku. Na staré verzi se daly nastavit parametry pro kupce: kraj, město. Kupující potom věděl, že pro větší zboží nemusí jet přes půl republiky. Zklamali jste, hoši ze Zlína! Předpokládám prudký pokles zisků, ne-li brzký KRACH!

  22
 23. Strašné !!!! Hnus !!!! Kategórie neprehladné, pre zberateľov na hovno.
  Kategórie sa nedajú rozkliknut sú absolútne neroztriedené tak ako boli napriklad v sekcii starožitnosti – hodiny hodinky- kapesni – naramkove – budiky – stolni atd teraz je vsetko v kope ako aj susednych kategoriach ako mince šperky no katastrofa !!!!!

  23
 24. Seznam chyb jsem už přestal psát, jelikož další chyby přibývají. Co ještě včera šlo, dnes už nejde. Dnes mě už nejde ani vystavit aukci ani něco najít.
  Poraďte kam nejlépe přejít.

  24
 25. KATASTROFA stále trvá. 🙁
  Stále trvá technický problém, kdy mi u neprodaných aukcí zmizely obrázky a popisy. Nemohu znovu vystavit – již jsem zkoušela a chce to po mě znovu všechny úkony při vystavení. Tj popis, cenu, atd….
  Psali jste: že chybu jsme již opravili, prosíme však ještě o trpělivost. Načítání obrázku bude postupné a může trvat až 2 dny.
  Je to již 3týdny a nic se nezobrazuje. Za chvíli vyprší termín, kdy mi vše z neprodaného zmizí. Nebudu znovu fotit a popisovat produkty. To snad pochopíte, že kolem 100 aukcí mi zabere spoustu času, který jsem tomu již věnovala.
  Prosím o opravu a srozumitelnou odpověď, jak to je. A ne že mám mít trpělivost. Té jsem měla už dost. Pokud to nejde, tak to napište jasně a já s vámi končím a jdu na jiný portál.
  Tady nebudu riskovat další problémy. Po tolika letech takový průser!

  25
 26. Totální průser jménem Nové Aukro se nevylepšil ani po dalších 14 dnech, co ještě před týdnem šlo horko těžko, nejde dnes vůbec. Nejde dát třeba popis předmětu…co to zase je??? Vidím to samozřejmě i na objemu prodeje, za poslední dny pro mě NULA, chápu, že lidé nemají ani chuť něco hledat a kupovat. Půjde to celé do kelu, mrzí mě to, byl to solidní a zajetý obchod, komu vadilo, že je pod polským Allegrem?
  Škoda, že si ten ko.ot, co je teď pánem a vládcem, nenašel jinou zábavu, než zničit něco, co funguje a dát lidem paskvil na ho.no

  26
 27. Tragédie pokračuje již dvacátý sedmý den od spuštění nové verze.
  Nefunguje prakticky vůbec nic:
  – již opět nelze vystavit více kusů najednou
  – neexistuje setřízený přehled o tom KOMU a CO jsem prodal
  Tedy naprosto nepoužitelné. Již od 3. srpna jim zasílám neustále seznamy chyb, reakce ale téměř nulová.
  Rozhodl jsem se přejít na aukční server NewAuction.cz, který je navíc bez poplatků
  za vystavení a neúčtuje si provize (asi žijí jenom z reklam).
  Za pokus to určitě stojí, navíc tento aukční server funguje i ve verzích na Ukrajině,
  Rusku, ….

  27
 28. Dal jsem na doporučení,New Auction,přihlášení a ověření během pár minut,má to potenciál do budoucna.Aukro je jedna potíž bez šance přihlásit se hesly platnými ještě před měsícem,nebo alespoň lhůtou pro opravu přihlašovacích údajů, zcela to nynější provozovatelé odrovnali.Komunikace jako s Hotentoty,stále melou svoje nesmysly.Škoda zavedeného serveru.

  28
 29. Hrůza,ostuda,děs …prodával jsem na aukru 8 let.
  PS: kdo uteče – vyhraje!!

  29
 30. Totální propadák,neschopnost vypořádat se se základními pravidly fungování.Když na to nemáte,zabalte to! Veškeré podobné servery ať z Ameriky nebo Německa fungují naprosto perfektně.Aukro nikoliv asi „český tunel“ opět v akci,když vidím kdo tam figuruje a kdo to odkoupil jako „horký brambor“ a teď neví co s tím, samá omluva ale náprava nikde.

  30


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole