Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Nové Aukro je plné chyb a nedostatků

3. srpna 2017 Kategorie: Služby

Hrůza! Fail roku! Tragédie! Nepoužitelné! A další podobné výrazy nyní vyskakují na mysl uživatelům oblíbeného aukčního serveru Aukro. A důvod?

Aukro v uplynulých dvou dnech nasazovalo novou verzi své obchodní platformy. Původní verze prý byla zastaralá a neumožňovala další rozvoj, navíc se společnost tímto krokem také oddělila od polského Allegra. To vše lze pochopit. Ovšem jen v případě, že bude celá tato „aktualizace“ důkladně připravena. To se ale nestalo.

Včera v odpoledních hodinách byla nová verze Aukra s velkým očekáváním nasazena. Zklamání prvních uživatelů na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Facebookový profil společnosti Aukro se rychle plnil komentáři, které upozorňovali na vážné chyby systému, řadu nedostatků i nepovedený designe.

Byla nová platforma před nasazením testována?

Chyby snad ani nejde seřadit dle závažnosti, každému bude asi chybě něco jiného. Ale minimálně jeden zásadní bug tu přeci jen je. A je tak zásadní, že vzbuzuje velké pochyby o tom, zda nová platforma vůbec prošla funkčními uživatelskými testy. Kdo zná podstatu tohoto aukčního serveru, nám dá jistě za pravdu. U aukcí se zobrazuje limit nejvýše přihazujícího! A to ještě se zvýrazněným fontem!

Nové Aukro

Chyb je ale daleko více, stěžující si kupující i prodávající, ti v řadě případů navíc prohlašují, že s Aukrem končí a přejdou ke konkurenci. Kdo by také chtěl u stovek svých vystavených předmětů ručně doplňovat číslo účtu pro platbu, které si při migraci nepřeneslo. Níže uvádíme soupis objevených chyb.

Chyby na novém Aukru

1) U aukcí je znázorněn limit nejvýše přihazujícího.
2) Pokud přihodíte na aukci, systém vám gratuluje, že jste nejvýše přihazujícím, i když to není pravda.
3) Zmizel seznam oblíbených prodejců a nový seznam nejde ani vytvořit. Nechodí tedy ani do emailu upozornění na nově vystavené předměty.
4) Prodejci zase mají u některých položek uvedeno nula prodejů. Přišli tak o historii objednávek.
5) V prodaných položkách jsou záznamy za několik měsíců a nelze rozlišit, které jsou již zaplacené a odeslané a které nikoliv.
6) Automaticky se vystavují položky, které prodejce prodal např. před rokem. Nabízí se tak zboží, které již není k dispozici.
7) Některé nabídky se po migraci na nový systém vystavili vícekrát, navíc i s rozdílnými cenami.

8) Nefungují HTML šablony a nenačítají se obrázky.
9) Nelze získat kontakt na prodávajícího ani kupujícího.
10) Zmizelo číslo účtu pro platbu u vystavených aukcí, to si nyní musí prodávající nastavit ručně u každé vystavené položky. Často jde o stovky případů.
11) Zcela nefunguje mobilní aplikace. Ani po aktualizaci přes Google Play.
12) Každý uživatel si musí změnit heslo.
13) V neposlední řadě je to nepovedený designe. Sledované aukce jsou řazeny dle abecedy. Co by mohlo být menší je ohromné, co by mělo být větší je miniaturní – např. odpočítávání konce aukce.

Výrazně menší jsou i obrázky vystavených předmětů. Že by se tím „efektivně“ šetřil diskový prostor serverů? Možná, ale kupující z obrázku 400×300 pixelů moc nevyčte. To pak není nakupování ale nová hazardní hra, ve které očekáváte, co vám to vlastně domu dorazí.

Jak se líbí nové Aukro vám? Vyjde Aukro vstříc svým uživatelům a opraví zmiňované nedostatky? Nebo se už díváte po konkurenci?

Počet komentářů: 41

“Nové Aukro je plné chyb a nedostatků”


 1. Naprosto nezoufalejší placená aplikace na českém internetu! Při žádosti odpověď na nefunkční textový editor mi přišla obratem automaticky vygenerována odpověď, že nezvládnou odpovědet protože řeší jiné problémy a že jich není málo! Tedy po měsíci a půl provozu, jim musí přibývat ‚spokojení‘ klienti geometrickou řadou. Je to markantně znát na prodejích, sledováních a shlédnutích!

  1
 2. Mám řešení pro právem nespokojené uživatele Aukra.
  Na Aukru jsem se pohyboval od roku 2009. Po zavedení nového Aukra 3. srpna 2017
  jsem brzo zjistil, že zůstávat na tomto serveru je pouze ztráta času bez naděje na zlepšení. Zaregistroval jsem se na serveru NewAuction.cz. Po registraci mi byly nabídnuty provozovatelem NewAuction tyto dvě zásadní „výpomoci“:
  1) převést z Aukra počet hodnocení klientů k uživatelskému jménu
  2) převést nabídky (historie: prodáno, neprodáno) z Aukra do nabídek na NewAuction. V mém případě se jednalo o cca 8800 položek a vše proběhlo snadno rychle a bez jediné závady.
  Na aukčním serveru NewAuction.cz neplatíte žádné poplatky za vystavení a z prodeje si provozovatelé neúčtují provizi. Příplatky jsou za tučný text, TOP nabídku
  atd. Zřejmě značnou část zisku jim asi přináší reklama. NewAuction byl již dříve spuštěn v Rusku, na Ukrajině ….. atd. Sem tam se na Vás vynoří text s azbukou.
  Dle mých prvních poznatků má tento aukční server velkou budoucnost, je zcela ověřen, zatím jsem se nesetkal s problémem.
  Doporučuji na NewAuction se zaregistrovat pod stejným uživatelem jako na Aukru. Práce s NewAuction je radost, vše má logiku a potřebnou rychlost.
  Vřele doporučuji.

  2
 3. Honzo, prosím Tě, jaký máš nick na NewAuction? Rád bych viděl, jak ten převod vypadá. Díky.

  3
 4. Pro Adama.
  Mám email 333relax@seznam.cz.
  Vše potřebné k převodu sdělím na Váš email.

  4
 5. Pro Adama.
  Momentálně na NewAuction vystavuji portugalské fotbalové odznaky v Kategorii
  Sběratelství ….. Faleristika …….. Sportovní odznaky.

  5
 6. Z hlediska kupujícího je chodit na Aukro utrpení.

  – V detailu nabídky není možnost zvětšení fotografie, proč se zvětší jen to bílé pole, ale fotka je malá? Přece kupuji věc na dálku, chci především vidět fotku, ne pitomé bílé pole.

  – V přehledu nabídek trvá děsivě dlouho, než se zvětší náhled při přejetí myší? Dřív to bylo okamžitě.

  – Nefunguje přidat stránku klikem na nabídku při stisku Ctrl, aby původní seznam nabídek zůstal beze změny a pouze přibyla další stránka rozkliknuté nabídky.

  – Proč je všechno na stránkách tak roztahané? Na obrazovce si člověk málem ulomí ruku, jak je všechno navzájem od sebe daleko.

  – Proč nezůstane v řádku „Co hledáte“ vyhledávané slovo, které tam člověk napíše?

  – Stejně jako hledané slovo nebo fáze nezůstane ve vyhledávacím řádku, tak ani nesestoupí do rozklikávací paměti vyhledávání. Tak se musí při filtrování víceslovní konstrukce vytvářet znovu a znovu.

  – Filtrování je katastrofa, např. zadá se vysavač 2000W – a vyjede mi vysavač, cirkulárka, zase vysavač, jiná pila atd. Příšerné.

  – Proč absolutně nefunguje možnost upřesnění hledání pomocí + a -, kdy +přidává a -ubírá, takhle se to musí psát pořád dokola, je to frustrující.

  AUKRO SE ŠÍLENĚ UŽIVSTELSKY ZHORŠILO.
  Není zde zhola nic, co se zlepšilo, jen množství toho, co je frustrující a otravné.

  Uděláte s tím něco, nebo to necháte plavat s tím, že si lidi zvyknou?

  6
 7. Byla jsem od roku 2007 na AUKRU, ráda jsem zde nakupovala a prodávala, ale vše, co zde čtu, je bohužel realita.
  Končím zde.

  7
 8. Naprostý propadák.Připojení fungující všude ve světě na podobných serverech bez potíží a zasekávání včetně té původní polské verze prostě v českých rukách nefunguje,ubožárna.

  8
 9. Aukra se zmocnila skupina looserů. Odbornost nula, do týmu se dostávají lidé s problematickým posláním např.:Alice Krásná brand-marketing-expertkou-portalu-aukro-cz.. Při dotazech na funkčnost lidé dostávají odpovědi typu – „toto není naší prioritou“, což velmi připomíná dříve frekventované a debilní: „jak Vám ještě mohu pomoci?“. Zavedli novou stránku aukro.tech., kde odpovídá odborník „Thorby“. Poněkud povýšeným způsobem sděluje tazatelům „moudra“, ze kterých je jasné, že jim nejde o vytvoření prostředí, které by bylo přítelské pro uživatele. Snad se chtějí zavděčit investorům, kteří do Aukra neprozřetelně investovali.Snad někdo vezme smlouvu s Aukrem a vydá se na konzultaci s právníkem. V současné době si chtít něco prohlédnout, nebo nedej bože hledat je práce na několik hodin.
  Aukro bylo vynikající, ale nyní je k ničemu.

  9
 10. Vaclav_III

  Na Aukru jsem od 2005 a VŽDY !!! to byl programátorský paskvil. Ovšem ta poslední verze je už opravdu nepoužitelná, bez ohledu na chyby které obsahuje. Podle mě, to někdo tuneluje… 😀
  Jinak děkuji autorům vadne za článek a Honzovi za odkaz na NewAuktion – asi migruji.

  10
 11. teď už to vidím na konečnou aukra už asi nic neukradnu… sarusepinduse

  11


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole