Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Nové Aukro je plné chyb a nedostatků

3. srpna 2017 Kategorie: Služby

Hrůza! Fail roku! Tragédie! Nepoužitelné! A další podobné výrazy nyní vyskakují na mysl uživatelům oblíbeného aukčního serveru Aukro. A důvod?

Aukro v uplynulých dvou dnech nasazovalo novou verzi své obchodní platformy. Původní verze prý byla zastaralá a neumožňovala další rozvoj, navíc se společnost tímto krokem také oddělila od polského Allegra. To vše lze pochopit. Ovšem jen v případě, že bude celá tato „aktualizace“ důkladně připravena. To se ale nestalo.

Včera v odpoledních hodinách byla nová verze Aukra s velkým očekáváním nasazena. Zklamání prvních uživatelů na sebe ale nenechalo dlouho čekat. Facebookový profil společnosti Aukro se rychle plnil komentáři, které upozorňovali na vážné chyby systému, řadu nedostatků i nepovedený designe.

Byla nová platforma před nasazením testována?

Chyby snad ani nejde seřadit dle závažnosti, každému bude asi chybě něco jiného. Ale minimálně jeden zásadní bug tu přeci jen je. A je tak zásadní, že vzbuzuje velké pochyby o tom, zda nová platforma vůbec prošla funkčními uživatelskými testy. Kdo zná podstatu tohoto aukčního serveru, nám dá jistě za pravdu. U aukcí se zobrazuje limit nejvýše přihazujícího! A to ještě se zvýrazněným fontem!

Nové Aukro

Chyb je ale daleko více, stěžující si kupující i prodávající, ti v řadě případů navíc prohlašují, že s Aukrem končí a přejdou ke konkurenci. Kdo by také chtěl u stovek svých vystavených předmětů ručně doplňovat číslo účtu pro platbu, které si při migraci nepřeneslo. Níže uvádíme soupis objevených chyb.

Chyby na novém Aukru

1) U aukcí je znázorněn limit nejvýše přihazujícího.
2) Pokud přihodíte na aukci, systém vám gratuluje, že jste nejvýše přihazujícím, i když to není pravda.
3) Zmizel seznam oblíbených prodejců a nový seznam nejde ani vytvořit. Nechodí tedy ani do emailu upozornění na nově vystavené předměty.
4) Prodejci zase mají u některých položek uvedeno nula prodejů. Přišli tak o historii objednávek.
5) V prodaných položkách jsou záznamy za několik měsíců a nelze rozlišit, které jsou již zaplacené a odeslané a které nikoliv.
6) Automaticky se vystavují položky, které prodejce prodal např. před rokem. Nabízí se tak zboží, které již není k dispozici.
7) Některé nabídky se po migraci na nový systém vystavili vícekrát, navíc i s rozdílnými cenami.

8) Nefungují HTML šablony a nenačítají se obrázky.
9) Nelze získat kontakt na prodávajícího ani kupujícího.
10) Zmizelo číslo účtu pro platbu u vystavených aukcí, to si nyní musí prodávající nastavit ručně u každé vystavené položky. Často jde o stovky případů.
11) Zcela nefunguje mobilní aplikace. Ani po aktualizaci přes Google Play.
12) Každý uživatel si musí změnit heslo.
13) V neposlední řadě je to nepovedený designe. Sledované aukce jsou řazeny dle abecedy. Co by mohlo být menší je ohromné, co by mělo být větší je miniaturní – např. odpočítávání konce aukce.

Výrazně menší jsou i obrázky vystavených předmětů. Že by se tím „efektivně“ šetřil diskový prostor serverů? Možná, ale kupující z obrázku 400×300 pixelů moc nevyčte. To pak není nakupování ale nová hazardní hra, ve které očekáváte, co vám to vlastně domu dorazí.

Jak se líbí nové Aukro vám? Vyjde Aukro vstříc svým uživatelům a opraví zmiňované nedostatky? Nebo se už díváte po konkurenci?

Počet komentářů: 16

“Nové Aukro je plné chyb a nedostatků”


 1. Třeba chyby opraví a až takový průser to nebude. Čas ukáže. Zkus vydržet.

  1
 2. Na kritických chybách pracují, programátoři měli asi krušnou noc. Chyby dělá každý, ale problém je zde v tom, že to takto děravý vůbec pustili mezi lidi, vždyť jde o peníze. A co se týče designe, tak tam mám velkou obavu, že většinu nechají tak jak je 🙁

  2
 3. Chyby možná opravují, ale stále nejde na některé aukce přihazovat a prodejci tak musí tyto aukce rušit ručně, pokud nechtějí prodat za korunku šťastlivci, který přihodil ještě před migrací.
  To ještě bude veselé, to bude zmařených aukcí, to bude negativních komentářů.

  3
 4. vitezslav

  Další závažnou chybou je vyhledávání. Zadáte slovo „pračka“ a vylezou vám tisíce nabídek, z čehož praček je deset!! To se nikdy nedělo. Podobně „odznak“ – a hltí vám to známky, pohlednice… Totální bordel. Je to ne špatné, ale nepoužitelné. Zadávání nových hesel je skandál.

  4
 5. Tak jsem zkusil dle Vítězslava zadat do vyhledávání „pračka“. Asi na té závadě pracují, ale ne moc dobře. Vrací mi to: „Tato kategorie je pouze pro dospělé (18+). Přejete si pokračovat?“ Ve Zlíně asi děti nemohou prát 🙂

  Jinak chyby dělá každý, takže se občas nějaká chyba dá odpustit. U Aukra mě ale mrzí, že těch chyb je ohromné množství, řada z nich je kritická a hlavně nedokáží přiznat, že v novém systému chyby jsou. Psal jsem si s podporou, nějaké chyby jsem jim nahlásil. A oni mi odepsali, že ne, že takto to není, že to funguje dobře. A to jsem jim poslal konkrétní příklad aukce, kde to nefunguje. To si fakt mohli odpustit, dělat z lidí navíc debily!

  5
 6. Mám pocit, že se mluvilo o nutnosti migrace kvůli smlouvě s polskem, asi moc možností neměli. Chyby jsou blbé a některé i kritické, ale aspoň mně jejich helpdesk pomohl a holt zbytek jsem si dodělal sám. Uvidíme za čas, pak budu hodnotit.

  6
 7. S těma Aukro šablonama, teďka to řeším u všech klientů – původní co fungovaly řadu let postupně předělávám. Vlastně na Aukru je nový HTML editor, takže se musí produktové šablony přizpůsobit, obrázky se načítají v pohodě, ale chce to jen vychytat. Už takhle Aukro blokuje celou řadu HTML prvků, teď se seznam ještě rozšířil, navíc nadále nepodporují JavaScript, PHP aj.

  7
 8. 1) Nová platforma je mnohem náročnější na výpočetní výkon. Když si otevřu v prohlížeči 10 panelů s aukcemi, tak se to seká. Kouknu na taskmanager a Firefox si bere 1,5 GB!
  2) Již se mi několikrát stalo, že mě Aukro v průběhu aukce odhlásilo. Vážně super věc, chci přihodit a ejhle, jste odhlášení. Docela nepříjemné, když se přihazuje nejvíce a poslední minutě aukce.
  3) Jejich mobilní aplikace stále nefunguje. Za posledních 7 dní mi Google Play nabídl již asi 3 aktualizace, ale žádní verze aplikace nefunguje. Proč na Google nahrávají novou verzi, když nefunguje? To si to předem neotestují?
  Takt hrůza. Poměrně rychle ztrácím v Aukro důvěru.

  8
 9. A mě se tam nejde ani přihlásit takže jak to tak čtu tak je to i zbytečné, jak se jmenuje nějaká dobrá konkurence, mrzí mne antikvariát co jsem měl oblíben, no je to hnus, pořád nějaké inovace a dosud jsem se nesetkal s takovou aby to bylo po vylepšení lepší vždycky to pak stojí sprominutím za ho.no

  9
 10. Je to tragédie, zejména pro prodejce, kteří jsou na aukru závislí, léta poctivé práce jsou možná ztracena. Kdo zná např. německý eBay, ten ví o čem hovořím, perfektní aukční portál, nevím proč to u nás nejde. Bohužel se tam dobře nakupuje, ale špatně prodává, Němci nám nedůvěřují.
  Mrknul jsem na Allegro, to je také takový paskvil. Inu, Ostblock je patrně Ostblock a tak to zůstane.

  10
 11. @Batik12: Dobrá konkurence nyní neexistuje. Myslím. Pokud ale Aukro nezačne rychle něco dělat, tak se určitě objeví.
  Možná se už nyní o něco snaží web strelto.cz
  Jinak v minulosti se pokoušeli s Aukrem bojovat weby jako ikup.cz, aukce.cz nebo odklepnuto.cz. Nyní jsou ale mrtvé.

  11
 12. Je to hrůza,jak design tak funkce.Nepřehledné. Když si rozkliknu aukci a po zhlédnutí se chci vrátit zpátky, tak mě to hodí na první stránku z pěti, když už jsem první dvě prohlídnul. Že to vůbec pustí mezi lidi když to nefachá..

  12
 13. Něco tak náročného na CPU jsem dlouho neviděl, doma na starším notebooku mě to přestalo fungovat úplně…na mobilu to taky nejde prostě na … za tohle by měly ve firmě Aukro padat hlavy a proč? protože takto se přichází o klienty. Šance pro Alegro aby rozjela českou verzi a Aukro se muže jít klouzat…………

  13
 14. Nové Aukro je úplně zoufalé, ani po téměř dvou týdnech nejsou schopni zprovoznit některé služby, nefunguje Manažer prodeje a já tak čekám na své zboží, které mám už dost dlouho zaplacené. Prodejci s velkým objemem obchodů nedokážou ručně spárovat platby s prodaným zbožím. Na výtky reaguje nové Aukro s týdenním zpožděním a stále stejnou písničkou. Nechápu, jak si někdo troufnul rozjet tenhle obrovský internetový obchod, aniž by měl jistotu, že všechno bude fungovat, šlo tu nejspíš jen o peníze z provizí. Za mě palec dolů, nic nefunguje, dnes mám všechny fotky u vystavených aukcí červené, některé se mi ani nepodařilo vystavit. Po kontrole vystavených někde chybí text, pořád se to seká…vše divně seřazené. Kupujícím chodí podivné maily o tom, že mám více čísel účtů. Aukro-to se nepovedlo!!!!!!! Už dlouho mě nic tak jako nové Aukro nenas.alo

  14
 15. Facebook i u nás nyní spouští svůj vlastní bazar. Takže konkurence pro Aukro tu je. Pokud Aukro tento krok Facebooku podcení, tak se můžou jít klouzat i s tím jejich novým portálem.
  Jsou to telata ze Zlína 🙂 Možná má ten prasečí mor přeci jen nějaké účinky na lidi, jen se to ještě neví 🙂

  15
 16. againstme

  Počáteční problémy jsou pochopitelné, ale pokud se ani po dvou týdnech nic neděje pro zlepšení, nevidím to s budoucností aukra dobře. Jdu hledat jiné místo, kde nakupovat.
  F.Benda
  Plzeň

  16


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole