Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Jak si ze mně firma A.K. Servis udělala kavku

3. ledna 2011 Kategorie: Firmy, Služby

Rád bych se s vámi podělil o špatnou zkušenost s firmou A.K. Servis (www.ak-servis.cz, www.kanalizace-instalateri.cz).

Den před Silvestrem se mi na stropě v přízemí mého rodinného domu objevila mokrá a stále se zvětšující skvrna. Řekl jsem si, že než budu volat opraváře pokusím se podívat v čem je problém, protože nad místem průsaku je vodovod i odpad. Navíc poblíž je komín, takže bylo možné, že problém mohla způsobit také voda z tajícího sněhu na střeše.

V prvním patře jsem tedy rozebral plovoucí podlahu a v místě předpokládaného problému jsem přímočarou pilou začal řezat OSB desku. Najednou vytryskl takový malý gejzírek. Nařízl jsem měděnou trubku topení o kterém jsem si myslel, že vede jinudy.

Provizorně jsem díru utěsnil a začal jsem shánět pohotovost. Říkal jsem si, že pokud budou brát Silvestr jako všední den, tak by to nemuselo být tak hrozně drahé. Našel jsem si několik instalatérských pohotovostí a jako první jsem zavolal na dispečink fy A.K. Servis, protože na webu deklarují pokrytí jak Prahy, tak Středních Čech.

Řekl jsem, že bych chtěl na Silvestra dopoledne objednat opravu vodovodních a topenářských trubek. Pán na dispečinku mi sdělil, že to není problém a ať mu dám adresu, kterou jsem mu tedy sdělil (Středočeský kraj). Byl docela nepříjemný, ale říkal jsem si, že to je tím, že ho nutím pracovat v 8 hodin večer mezi svátky, takže to určitě nesvědčí o kvalitách celé firmy. Měl jsem ale dát na svůj prvotní instinkt.
Nakonec jsem se zeptal na ceny. Výjezd paušálně 360,- a hodina práce technika 450,- Budou prý muset poslat 2 řemeslníky. OK, říkal jsem si že to jsou slušné ceny, a nemá tedy smysl jít na Silvestra zvonit na místního opraváře. Pokud předpokládám hodinu práce, vyjde to cca na 1.300,- O tom, že se jedná o ceny bez DPH nepadlo ani slovo.

Druhý den v 9.30 byli řemeslníci u mně. Prohlídli si situaci a já jsem na jejich pokyn vypustil vodu a topení. Pak přišel jeden z řemeslníků a zeptal se mně, jestli znám ceny. Řekl jsem mu, že ano, a vysypal jsem mu částky, které jsem se dozvěděl den předtím na dispečinku. A řemeslník povídá – „pane, kdo by vám za tyhle ceny dneska pracoval, dnes je 50% přirážka a jste mimo Prahu, takže za dopravu to bude 800,- bez DPH“. Celkem tedy 3.500,- bez DPH

Opět tedy volám na dispečink a ptám se, jak je to možné, že mi den předem řekl ceny úplně jiné. Pan operátor začal operovat s tím, že je dnes přece Silvestr a nikdo nepracuje a že jsem mimopražský, takže se doprava platí za kilometr. Řekl jsem mu, že tyto informace znal předtím, než mi sdělil ceny. Také mi poradil, že mám řemeslníky poslat pryč, jestli se mi to nelíbí, na což jsem mu odpověděl, že toto nepovažuji za solidní řešení situace. Řekl, že zavolá řemeslníkům a tím náš hovor skončil. Čekal jsem, co se bude dít. Nedělo se nic. Řemeslníci z AK servisu dali na trubku záplatu a vodovod opravili já zaplatil nesmyslných 3.500,-

Mezitím mi let lampou ještě zničili misku, kterou jsem měl podloženou trubku a také zdeformovali vodovodní trubku.

Nejen operátor, ale také řemeslníci byli nepříjemní, pořád něco komentovali aby zdůraznili, jak těžkou mají na Silvestra práci. Představte si, že po cca hodině práce zjistili, že jsem nechal zavřené topení – a samozřejmě to okomentovali tak, abych si uvědomil, jaký jsem hlupáček.

Nevím, jestli si ze mně udělala kavku firma A.K. Servis, nebo řemeslníci a už je mi to jedno.

Díky tomuto serveru za možnost uveřejnit tuto zkušenost. Sice tím nic nezískám, ale alespoň mohu varovat ostatní. Služby neseriózní firmy A.K. Servis nedoporučuji.

Svou zkušenost nám zaslal Michal, děkujeme.

Počet komentářů: 13

“Jak si ze mně firma A.K. Servis udělala kavku”


 1. Michaela N.

  Ano, mám také špatnou zkušenost s pracovníkem společnosti A.K.Servis z Prahy 3. Na základě telefonického objednání na dispečinku přijel na Prahu 9 dne 25.8.2011 pracovník této společnosti v normální pracovní době, tj. v 15hod. U sousedů o patro níže měli úplně prosáklý strop. Ale u mě jsem na první pohled nic neviděla, tedy jsem předpokládala, že jsem si pozvala odborníka, který tomu rozumí, a pozná, kde je problém. To jsem se ale naprosto spletla. Přišel „frajer“, který se asi 15min. opravdu zabýval prostorem pod vanou. Poté asi 10min. telefonoval. A pak 5min. strávil u souseda. Jeho vyjádření bylo, že voda určitě neteče od nás, že mám pod vanou sucho, že se asi jedná o vzduchotechniku. Teď pozor, za to nic nedělání, a ještě ke všemu neodbornému posouzení si řekl o Kč 1200,- bez DPH, tedy bez faktury!!! Kdybych prý vyžadovala fakturu, stálo by to Kč 1440,-! Tak takhle se vydělávají peníze!!! Ano, jsem hloupá, že jsem mu je dala. Ale proto vás všechny chci upozornit na to, že tato společnost opravdu nejedná fér!
  Samozřejmě jsem musela pozvat dalšího instalatéra, jelikož se sousedům stav zhoršoval, objevila se i plíseň. Tento pán ze společnosti Bytoservis, ihned pozdal, v čem je závada! Za vybourání, opravu a materiál, a práci (3hod) v taktéž v normální pracovní době mi naúčtoval částku Kč 1600,- včetně DPH, samozřejmě na základě daňového dokladu – faktury.

  1
 2. Upozorňuji, že tato firma je velice neseriozní. Mám ve svém domě v okrese Praha – východ velmi špatné nájemníky, kteří mi neplatí nájem už 5 měsíců a od 3.listopadu v domě nemají už žádné právní oprávnění k pobytu.
  Tato rodina uvedla koupelnu v mém domě do havarijního stavu- a bez mého vědomí si zavolala firmu AK-Servis, Praha 3, Ambrožova ulice . O její existenci v domě jsem se dozvěděla až, když mi v mém malém domku, sousedícím s pronajatým domem, přestala téct voda.
  Nájemnice mně do domu nevpustila – klíče od domu nemám ,protože si nájemníci dne 15.listopadu 2011 – vyměnili zámky – policie jim pouze asistovala – i když si z nájemní smlouvy vyčetla, že k tomu nemají právo – a byla mnou informována, že dům poškozují.
  Po velké snaze dostat se do domu firma nakonec donutila nájemnici k otevření domu. Na mé upozornění, že dům je můj mi pracovníci firmy sdělili, že vlastně neví, co se v domě stalo.
  Potvrzení o tom, že do domu vnikli bez povolení majitele, protože byli nájemnící uvedeni v omyl mi odmítli dát. Při telefonické urgenci se chovali dost arogantně a vyvěsili mi telefon.

  2
 3. Jaroslava T

  Tato firma nyní používá tyto webové stránky:
  http://www.kanalizace-instalateri.cz/

  Další nespokojení s touto firmou:
  http://www.nejremeslnici.cz/remeslnik/4053-ak-servis-praha
  https://plus.google.com/115226351166639507946/about?hl=cs

  Zajímavé, že pan Kouřil na svém webu http://www.akservis.cz uvádí:
  Slušné ceny na úrovni roku 1999 jsou samozřejmostí.

  3
 4. Jindra Krňanská

  S firmou AK servis mám také velice špatné zkušenosti, dvakrát mi zaplácali odpadní trubku u sifonu s tím, že to bude „držet“. Nic ale nedrží, voda se valí dál za linku, za trochu lepidla si účtovali 900,- Kč, byli tam i na reklamaci, vždy asi 15 minut.
  Za cenu 2 600,- Kč je vše při starém. Dispečer mi navrhl, že tam pošle technika, jiné pracovníky … blablabla. Chtěla jsem vrátit alespoň část peněz, protože za 2 600,- mi vůbec nic neopravili. Ale nechci už nikdy nikoho z firmy AK servis vidět, natož ve svém bytě.
  Pokusím se o firmě napsat do některého deníku, nejlépe do Metra, abych varovala větší počet lidí, aby též nenaletěli takovým podvodníkům.

  4
 5. S firmou A.K. servis jsme udělali také velice negativní zkušenost. Na objednanou opravu bojleru vůbec nedorazili, po urgenci jsme se dozvěděli, že dali přednost jiným zakázkám a nás jednoduše vyřadili. Dispečer se choval velmi neurvale.

  5
 6. Petra Chalupná

  Firma AK SERVIS: Drze předražená firma. Za půl hodiny běžné práce, tj. pročištení odpadu, v pracovní den v Praze si účtují 3.400Kč. Z čehož 1 instalatér měl za chvilku hotovo a druhý jen přihlížel.
  NEDOPORUČUJI!

  6
 7. Já mám také bohužel velmi negativní zkušenost s touto firmou – AK Servis. Objednala jsem si odpojení drtiče odpadu v kuchyni, který byl nepoužívaný. Přišel pracovník, který se ale velmi divil, že bude třeba (světe div se!) tam nainstalovat i nový sifon a že na to nemá součástky a přijel by tedy jindy, přičemž mi chtěl naúčtovat dopravu! Tu jsem řekla, že platit nebudu, když žádnou práci neodvedl a že není mojí chybou, že neměl s sebou potřebné vybavení. Odjel tedy, že přijede jindy. Už tehdy jsem uvažovala, zda nemám objednávku úplně zrušit, což jsem bohužel neudělala a byla to velká chyba. Pak tedy přijel, jednal velice neprofesionálně, nadělal mnoho nepořádku. Relativně jednoduchý úkon dělal hodinu a půl, pak mi oznámil, že vyndaný drtič neodveze a naúčtoval si 2220 Kč – (samozřejmě nepochybuji o tom, že si do ceny započítal i tu dopravu za předešlou návštěvu). Dřez je nyní sice napojený, ale těsnění je nekvalitně provedeno, tudíž kape. Volala jsem na dispečink firmy s tím, aby to někdo přijel opravit, ale že určitě nechci, aby to byl tento pán. Byl pátek. Ujistili mě, že v pondělí někoho pošlou jiného. Načež v neděli ráno mi volá ten stejný pracovník, co u mě byl v pátek, že by přišel v úterý a nedokázal pochopit, že opravdu jeho už tu nechci ani vidět. Volala jsem tedy opět na dispečink s tím, aby mi tento pán nevolal a že slíbili poslat někoho jiného. Ten člověk vše popřel a že se mi v příštím týdnu tedy ozvou. O tom, že by mi vrátili peníze za nekvalitně provedenou práci pochopitelně nechtěl ani slyšet. Musím říct, že s takto nesolidním jednáním jsem se snad ještě nesetkala. Všechny důrazně před touto firmou varuji! Naúčtují si velké peníze za velice mizerné služby a lžou. NEDOPORUČUJI!

  7
 8. Rovnez mam nekolik let starou a velmi spatnou zkusenost s firmou A.K. Servis, Praha 3. Mel jsem ucpany odpad z drezu a nasel jsem je nahodou pres Internet. Objednal jsem je na druhy den, pracovni doba cas 16:00. V telefonu mi pak pan rekl cenu za dopravu (ta byla v rozumnych mezich) a cenu za hodinu prace technika (take obvykla cena) a pak cenu za kazdy metr „pera“ co pouziji. Takze jsem panovi shrnul, ze se tedy vejdu do 1.000Kc a on ze urcite. Druhy den prijedli dva technici, chovani dosti nevychovane- prijeli asi o hodinu a pul pozdeji ale ani se neomluvili. Do bytu vesli automaticky v „bagancatech“ dosti zablacenych a rovnez se nezeptali alepson ze slusnosti, jestli se museji prezouvat… rekl jsem, ze potrebuji vycisti cca do 3m odpadu jen do centralnich stoupacek a oni asi po minute uz meli asi 10m pera uvnitr, tak jim rikam, ze to cisti zbytecne, ze tam uz jsou „tluste“ stoupacky, ale odpoved dost arogantni, ze musi… za asi 5minut prace byli hotovy. Co se tyka problemu, tak jej opravdu vyresili, ale sok prisel pri placeni. Vyhrkli na me castku cca 3.000Kc na fakturu. Zaplatil jsem, ale hned druhy den volal stejnemu panovi u ktereho jsem objednaval, ze mi rekl asi tretinovou cenu a on, ze nevi, ze tam asi byli po pracovni dobe a blabla. Tak jsemmu rekl, ze objednavka byla na ctvrtou a pracovni dobu maji dle webu do sesti (v te dobe, nevim jak dnes) a druhy den mi privezli stejni dva zlodejicci zpatky asi 1500Kc a ani se neomluvili za to, ze me chteli okrast. Tuto firmu uz nikdy vice…..

  8
 9. Tak jsem na tom stejne za 10 min práce mi řekl jejich pracovník 2600kc bez DPH tak me to vytocilo ze jsem ho vyhodil a nic mu nedal a už je to par let a nikdo po me nic nechce:-)

  9
 10. dopálená

  Vážení, v žádném případě NEDOPRUČUJI!!!!
  Při objednávce (teče odpad v napojení na stoupačku mi byla sdělena cena max 1200Kč
  Pravda je, že přijel instalatér hned druhý den.
  ALE…neměl ani majzlík k vybourání stěny za WC 35min shánění
  ….neměl nic(flexi trubku,lepidlo)- oboje byl kupovat 40 min nákup
  = 75 min/500,-Kč(+15%-DPH bez upozornění=575,-Kč/hod)
  +doprava po Praze 390,-Kč (opět bez upozornění +15% DPH)
  Při dotazu na firmě mi bylo sděleno, že shánění materiálu je práce pro mě, že nemohou mít všechno vybavení ssebou.
  CELKOVÁ CENA BEZ ZAZDĚNÍ A OBKLADU = 3000Kč –
  UŽ NIKDY

  TAKŽE VÝSLEDNÁ CENA (bez ukázání účtenky-720,-Kč+15%?)

  10
 11. karkulka

  Že o víkendu přijel technik do půl hodiny a uvolnil ucpané WC, které mi ne a ne prorazit, je v poho. S cenou s horskou přirážkou jsem počítala, takže ok. Další komunikace na bodu mrazu – výměna komplet WC+odpad. Na e-maily technik nereaguje, firma taky ne. Hledala jsem na ně recenze, takže po přečtení příspěvků jdu pátrat po slušné firmě. VERDIKT – NEDOPORUČUJI.

  11
 12. Velký pozor!!! ceník této firmy je jen na oko. Když už k vám přijedou vše je jinak a konečnou cenu si nakonec technik určí smluvní. A ta je vždy nejméně o 100% vyšší než je cena běžná. Zlodějina.

  12
 13. Dobrý den, se společností A.K Servis mám nyní následující negativni zkušenost. Výměna 1 ks ventilu – hlavice na radiátoru za 3.991 Kč, hlavice dle vyjádření technika stoji 1.600 Kč, na webu ji maji identickou za cenu 360 Kč, byly tu dva a hotovo meli za pul hodiny, upozorňuji, že to nehořelo a přijeli druhý den, tedy žádná pohotovost.Tak takhle se vydělává, tedy spíš okrádá…Jestě proběhl argument, že bez dokladu to bude levnéjši o DPH, co to jako je za jednání ? Chybu jsem udělal, tak at nenaletíte ještě někdo. Velký pozor na tuto firmu !!!

  13


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole