Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Jak probíhá prodej auta v autobazaru AAA Auto

14. dubna 2015 Kategorie: Firmy, Služby

Děkujeme našemu čtenáři, který nám zaslal svou zkušenost s prodejem auta v autobazaru AAA Auto. Myslíme, že je to hezky napsaná recenze a zajímavé počtení. Obecně praktiky českých autobazarů nejsou úplně košer, AAA Auto nevyjímaje. Z pochopitelných důvodů nechce být autor textu jmenován.

Před pár dny jsem si koupil nové auto, tedy přesněji mírně ojeté, ale pro mě nové. Jako rodina nepotřebujeme dvě auta, tak jsem se rozhodl to staré prodat. Nechtěl jsem dlouhé týdny hledat kupce, tak jsem se rozhodl auto prodat přes autobazar. Vyrazil jsem tedy v Praze do AAA Auto.

Návštěva v AAA Auto

Nejprve jsem tam zajel na informativní návštěvu, zeptal jsem se jak prodej/výkup auta bude probíhat, jakým způsobem a jak rychle dostanu za své auto peníze. V bazaru si na mě vzali telefonní kontakt a jel jsem domů s tím, že si celou věc ještě rozmyslím.

Abych řekl pravdu, moc klidu na rozmýšlení jsem nedostal. Obchodník z bazaru mi volal hned druhý den a byl docela neodbytný. Jak jsem se prý rozhodl a kdy jim tam to své auto přivezu. Navzdory telefonátům jsem tam jel auto prodat až další týden. A co že jsem to vlastně prodával?

Škoda Fabia Combi, 1.4 MPI, rok výroby 2002, najeto 197 700 km

Dorazil jsem do „Áček“ a relativně rychle se mě ujali. Celý proces prodeje začíná kontrolou dokladů, následuje zkušební jízda, nejprve po areálu prodejny, poté jsme vyjeli ven a jeli směrem na Bohnice. Nyní začínám poslouchat komentáře: tady nám bouchá ložisko, motor divně hučí, spojka zabírá až nahoře… a podobně.
Jasně, je to starší auto, vlastně žádná hitparáda, tak nějaké mouchy má, ale naučené fráze si mohl odpustit a nedělat ze mě vola. Nicméně k těmto (ne)závadám se ještě vrátím později.

Vyjednávání o ceně

Po zkušební jízdě začíná vyjednávání o ceně. První nabídka je 22 200 korun. To jednoznačně odmítám, mám svou hranici 29 tisíc, pod tuto hranici nejdu, jim to samozřejmě neříkám. Obchodní odchází, prý se jde poradit s nadřízeným. Vrací se a nabízí mi 24 350 Kč. Opět odmítám a obchodník se jde opět radit s nadřízeným. Tentokrát vidím, jak oba pobíhají na dvoře kolem mého auta a prsty si navzájem ukazují zřejmě problémová místa. Říkám si hezké divadlo. S jejich návratem do kanceláře dostávám další nabídku, tentokrát 27 500, prý je to maximum, co mi můžou dát. OK, takže na shledanou. Když jsem byl na odchodu, tak nabídku ještě upravují na 28 500 korun. To opět odmítám a požaduji 29 tisíc, které nakonec dostávám.

Podpisy dokumentace

Takže na ceně jsme se nakonec dohodli, ale nebudu přehánět, když napíšu, že zmíněné dohadování trvalo 2 hodiny. Nyní přišla na řadu kupní smlouva a další předávací dokumentace.

První na řadu přišel předávací protokol. Kolonka známé závady je prázdná. A jsem zpět u těch (ne)závad ze zkušební jízdy. Ptám se tedy kde je napsané to bouchající ložisko a špatná spojka? Když to byl při zkušební jízdě takový problém, proč to není nikde zmíněno? Moc se jim do toho nechce, ale závady dopisují. Další kolonka najeté kilometry je také prázdná! To se prý doplní později. Tak to už si snad dělají srandu! Trvám na vyplnění, takže opět s nevolí, ale kolonka se doplňuje.

A bonbónek mě čekal na závěr. Při podpisu kupní smlouvy jsem byl jen tak mimo řečí informován, že musím zaplatit poplatek 2 390 korun. Co prosím? Že se prý změnil zákon, a že se to prý musí platit. Tak tvrdím, že si auto nechávám a jsem opět na odchodu. V tu chvíli mě zase zastavují, a že to zkusí nějak zařídit. Slečna zvedá telefon a volá se někomu nahoru. Během chvilky je u nás již nám dobře známý pan nadřízený pana obchodníka. Poplatek 2 390 korun mi po konzultaci s dalším panem nadřízeným nakonec odpouští. Zajímavé, dle zákona se to musí platit, ale dokážou vám to odpustit, tak to s tím zákonem nebude tak horké, že?

Kupní smlouvu nakonec podepisujeme ve čtyřech kopiích:
1ks pro mě
1ks pro účely archivace si nechá autobazar
1ks pro účetní
1ks pro účely Evidence vozidel

Po podpisech všech dokumentů dostávám na ruku vyjednaných 29 tisíc a odcházím domů.

Doporučení na závěr

Dovolím si tedy i malé doporučení. Pokud svůj vůz v AAA Auto prodáváte, určitě o výkupní ceně s vykupujícím pracovníkem diskutujte, vyjednávejte, a nepřistupujte hned na první nabídku, určitě vám udělají ještě několik lepších. Pokud auto v tomto autobazaru kupujete, nechte si ukázat také předávací protokol od původního majitele, zajímal bych se především o najeté kilometry. Otázka je, zda vám ho ukážou.

Myslím, že by článek nebyl kompletní, kdybych tu nezmínil, za kolik mé auto bazar nakonec prodával. Koho by tato informace nezajímala, že? Kontroluji tedy pravidelně jejich nabídku a za dva dny skutečně nalézám svou Fabii. Cena při platbě v hotovosti je 56 000 Kč, pokud byste si auto koupili na splátky, tak jej můžete mít za 46 tisíc, celkem na splátkách však přeplatíte i zmíněných 56 tisíc.

Motoristům zdar a mnoho kilometrů bez nehod.

Aktualizace 19.2.2019
V diskuzi se objevil jeden tématický odkaz, u kterého by byla škoda, kdyby zapadl mezi ostatními komentáři. Jedná se o reportáž České televize – Černé ovce 18.2.2018.

Počet komentářů: 60

“Jak probíhá prodej auta v autobazaru AAA Auto”


 1. osobně jsem auto v AAA kupoval – pro sebe i pro firmu – byli jsme spokojeni – maji nejlepsi vyber, seriozni jednani. Problém byl asi v tom, že do výkupu neberou auta, které jsou mírně řečeno za zenitem… co jsem videl, tak v nabidce se spise zameruji na mladsi vozy mensim najezdem… nevim co prodavajici ocekaval, ale taky je potreba myslet na to, ze maji naklady s prodejm auta – vycisteni, oprava, administrace atd…

  1
 2. @Milan
  Myslím, že v článku je jasně napsané co čekal – čekal nabídku 29 tisíc, kterou na konec dostal, ale stálo ho to 2 hodiny handlování jak na tureckém tržišti. A dle mého navíc nečekal, že z něj nebudou dělat vola.

  2
 3. Já jsem kupoval auto s AAA. Je to sice už před pár lety, ale pokud se nepletu tak tyto praktiky se stále nemění. Jde o to že jsem si koupil Škodu Octavii a po 250 km mne odešla převodovka. Tak jsem jí reklamoval a pán v AAA mne řekl, že s tím nic dělat nebude, a že je mám dát klidně k soudu. Prý mají miliardové zisky ze kterých platí několik právníků, a já v žádném případě nevyhraji. Nakonec prý zaplatím i práci těchto právníků, a zbudou mi jen oči pro pláč. Bohužel jsem tomu uvěřil, protože jeden známí prohrál s nejmenovanou firmou podobný spor, a přišel i o dům. Tak hodně štěstí.

  3
 4. Koupil jsem na firmu auto a mě odešla asi po 150 km spojka. Volal jsem jim a řekli mi, že mám auto hodit do nejbližšího autorizovanýho servisu na odhadnutí škody a zjištění problému a zajet na pobočku, kde jsem auto koupil, na vypsání papírů. Nakonec jsme to po cca měsíci vyřešili tak, že nám reklamaci přiklepli a zaplatili opravu. Po této zkušenosti se nebojím koupit zase. Představa, že jsem po tak krátké době úplně bez auta, který mi pomáhá při práci nebo do něj musím další peníze investovat mě děsilo. Pěkný den A.

  4
 5. Já mám zkušenost dobrou. Kupoval jsem pár let zpátky octavku manželce. Vyhllídli jsme si ji na webu, nechali převést do Ostravy a druhý den už nám stála na dvorku.

  5
 6. Prodávali jsme a kupovali protiúčtem, ani s jedním autem nebyly problémy. Papírování jim nějakou dobu zabralo, slečna se hrozně omlouvala, že jim onemocnělo pár zaměstnanců nebo co, tak tam měli trochu blázinec. Jinak jsem ale spokojený. Pokud si auto pořádně prohlédnu, vyzkouším a přesvědčím se, že je v pořádku, tak nevidím v koupi problém.

  6
 7. Klasický Čecháček. Jde prodat šrot (protože co asi tak jde za 30 tisíc čekat) a pak ještě sleduje, kolik ten zlej kapitalista na tom jeho skvělém vozítku vydělá. Když je tak neústupnej, proč si to neprodal za těch 56 sám? Asi proto, že ono dneska prodat takový auto za tyhle peníze není lehký. Kolik asi musely áčka nasypat do známosti svý značky, aby byli lidi ochotní k nim i přes podobný články, který už považuju spíš za folklór, přijít a nakoupit tam. Vážení, uvědomme si, že není rok 1970 a není socialismus. Každý chce vydělat, bazarník stejně jako kavárník. Takže se nerozčiluj, že jsi lacino prodal. kdybys byl podnikavej, tak si auto prodáš sám. ty ale raději píšeš ublížený články na blogy…

  7
 8. Jj. spousta lidí brečí na fórech, že je okradli, ale přitom jsou to siláci jen za monitorem. V Číně a obecně v Asii jsou lidi zvyklí se za cenu handrkovat, smlouvat a argumentovat, ale tady? Tady příjdou do áček. Ti jim řeknou, že jejich auto odkoupí za 10000. Oni jen sklopí ocas. Kývnou hlavou a hurá na internet vylejt si srdíčko. Pak ho autobazar zpracuje, vyšperkuje a hodí ho do placu za 20000 a kdesi za monitorem bouchne srdce žalem nad potencionálními 10000 a internet se plní další srdceryvnou litanií.

  8
 9. No chlapci nevím, nevím. Několik posledních komentářů mi přijde trochu (nebo více) tendenčních. Zabývají se (pro mě zcela nepochopitelně) minoritním problémem, který byl v článku zmíněný, a zcela opomíjejí to podstatné. Kdyby takto vyzněl pouze jeden z komentářů, tak neřeknu ani popel, ale takových komentářů je až podezřele mnoho. Skoro to typuji na PR ze strany AAA.
  To že prodávající sleduje, za kolik se jeho auto prodalo, nepovažuji vůbec za špatnou věc. Mě osobně by to také zajímalo. Samozřejmě mu ale přísluší tuto sumu již dále komentovat.
  Ovšem jako problém, který se tu vůbec neřeší, a který vždy s prodejní cenou vozu úzce souvisí, jsou najeté kilometry. Vážně nikomu z diskutujících nepřijde divné, že se AAA vyplnění najetých kilometrů „bránilo“?

  9
 10. Článek je rozhodně pěknej. Člověk si alespoň udělá představu, co má čekat, na co se připravit a to se hodí vždy. To že budou stahovat cenu co nejníž, to je jasný. I s tím divadýlkem při jizdě a po ní se snad počítá. Ale docela rád bych věděl, který autobazar to konkrétně byl, protože to s těmi kilometry a závadami v protokolu se mi to nechce věřit.

  10
 11. Ne, že bych chtěl nějak skuhrat, ale jak je možný, že když nesouhlasí kilometry, nebo jsou uvedené nepravdivé informace, že to nikdo nenahlásil třeba na policii a další úřady? Protože pokud je to pravda, je to podvod a podvod jak víme, je trestný čin. Zvláště, když se k tomu pak může napasovat v určitých případech i obecné ohrožení.
  Pokud dám na prodej auto s 1/2 mega najeto a třikrát bourané a prodejce umázne 70% kiláků včetně bouraček, tak mu dám vědět, že to nesouhlasí, že tam má chybu. A když i potom to tam zůstane, tak beru telefon a dávám to vejš, protože mi bude cvakat zadek, abych nebyl spoluviník.

  11
 12. Kupoval jsem u nich už to nějaký ten pátek bude, s autem jsem byl spokojen a ani chování bazaru mi nepřišlo nějak zarážející nebo pohoršující.

  12
 13. Já jsem V AAA taky kupoval a v pohodě. Auto jsem si pěkně prošel, všechno zkontroloval a bylo to super. Musítě přemýšlet a nejen koukat na vzhled 😉

  13
 14. Nikdy jsem neměl auto ani motorku – natož zakoupené u AAA Auto. Ale přesto mě Áčka hojně spamují. Nyní aktuálně s nějakou vánoční slevou!! Teď to přišlo z mailu info@milujeme-ojetiny.cz. Zablokovat to nejde, vždy to přijde z jiné adresy.
  Prý jsem se k odběru přihlásil, haha… Když se zeptám kdy, kde a jakým způsobem jsem se jejich newsletteru přihlásil, nedostanu žádnou odpověď. Jen další spam. Odhlášení nefunguje. Když je to „legální“ newsletter, proč ho pokaždé posílají z jiné adresy?
  Nemám důvod odebírat jejich debilní novinky, auta mě nezajímají… Ještě mi začnou volat a uvidí… Šmejdi to jsou!!!

  14
 15. Já jsem nejdřív zkoušel prodat auto po vlastní ose, musel jsem auto vyvěsit na internetu, to mi zabralo asi dvě hodiny. A pak zbývalo čekat, ze začátku nic moc, ozvali se mi z AAA ty jsem odmítl, potom se mi ozvali pouze dva vážní zájemci. Přijeli auto jen kritizovali a snažili se abych snížil cenu, což jsem odmítl, byl jsem o ní přesvědčen. Nakonec jsem zavolal do AAA jestli mají ještě zájem zajel jsem tam, opravdu to asi 2 dvě hodiny trvalo než jsme se dohodli, ale dostal jsem požadovanou sumu, takže souhlas chce to vyjednávat, ale jde to.

  15
 16. RadimSedla

  Prodával jsem před půl rokem octavku v aaa a všechno vpohodě. Líbí se mi že mají velký výběr všech možných vozů a pokud vezmu vpotaz jendání z jejich strany tak na mě působili seriozně

  16
 17. Měl jsem Lagunu 2004 v hrozném stavu. Jel jsem do AAA, tam mě řekli, že auto nekoupí, ale pokud si koupím u nich auto nad 150000, dají mě za ni 30 na protiúčet. Odjel jsem tedy a díval se na netu, jestli u nich něco najdu. Vybral jsem si Octavii za 300 tisíc. Dojel tam s Lagunou a najednou mě za ni mohli dát jen 12500. Sice jsem si zaremcal, ale nechal ji tam, byla opravdu v hrozném stavu. Druhý den ráno už ji měli v nabídce za 43000 a že už je na ni akční sleva 10000. Octavii jsem si projel, vzal do servisu, zatím jako nová. Jen až doma jsem si všiml, že v předávacím protokolu je, že má všechny závady co jsou možné a že ani technickou snad neudělá. Moje blbost, ale byl jsem tam skoro 7 hodin a s tím počítají a vyjebávaj s lidma. Bacha na ně!!!

  17
 18. daviddavídek

  z aaaček mám škodu superb v černý metalíze… teprve pár měsíců a čekal sem max. 3 hodiny víc ne, což mi i tak přišlo dlouhé, ale jináč auto je ve skvělým stavu a zatím žádná investice krom benzínu

  18
 19. já asi vychytala dobré zaměstnance, jelikož já neměla prostě vůbec žádný problém, ani s autem, ani s papírama a že si člověk prostě počkal, to je jak na úřadech, tam taky čekáte a nemá smysl si stěžovat..za mě ok

  19
 20. Podobná zkušenost jako autor: hatch fabia 1,2 HTP 2003 137 tis.km, výkup 23 tis. + alu kola. Jejich následnej prodej – na svým webu inzerují: 40 tis.na ten jejich „extra výhodnej“ úvěr a 50 tis. hotově. A ejhle – auto najednou jen na plecháčích a bez origo koberečků:-). Kiláky ale sedí

  20
 21. Koupil jsem od nich auto, hned jel na diahnostiku, kde mne vyjely zavady chladiču a zasah do řidiči jednotky, jo stočenych km, tak hned jsem to reklamuval. Dočkal jsem se vyjadřeni kde mne to zamitly ču…cy. ja bych nedoporučuval lidim vubec tam chodit.

  21
 22. doufam ze pozitivnim komentarum neverite jsou to placene komentare at se na netu pekne ocisti 🙂 jak pruhledne

  22
 23. Já jsem žádnej problém neměl, ldyž jsem jim tam prodával svoje auto, měl jsem to na inzerátu, pán mi zaovlal ze je z aaa a mají o auto zájem, řekl jsem v pořádku, když budte akceptovat moji požadovanou cenu, tak se i stalo…. To že tady píšete, že jste dostal za fabii 23 tisic korun, tak to je ale vaše věc, byl to dvoustranny obchod, nikdo vas přece nenutil to auto prodat, rozhodně to není vina bazaru

  23
 24. Já tam auta prodávám i kupuji, vždy bez problémů 🙂

  24
 25. Já teda nevím, co mají všichni za problém, já na nové auto prostě nemám, takže jezdím do AAA auto vždy pro auto a nikdy jsem neměl žádný problém, vždyť přece auto než ho vykoupí prohlídne jejich technik

  25
 26. Tak to vypadá, že si AAA auto objednalo v únoru poměrně masivní internetový PR spam 🙂

  26
 27. Mámm z aaa už druhé auto a vždycky jsem odjela spokojená, jednají úplně jinak, než v bazarech postavených na poli, kde mají stěží deset aut….

  27
 28. Podle mě se to přehání, kdo nadává na AAA, myslíte si, že menší bazary jsou lepší? tam se prodá nejvíce aut v katastrofálním stavu, v aackach je možnost s vybrat z velkého počtu aut

  28
 29. Pavel Srom

  Co se týče prodeje aut tak AAA nabízejí nejlepší cenu. Mám to vyzkoušené a na podporu mého tvrzení se můžete přečíst tohle hodnocení:
  http://www.auto.cz/test-sedmi-autobazaru-jak-jsme-prodavali-ojetinu-83722

  29
 30. No, tak podle zdejší diskuze to vypadá, že AAA auto je fakt pecka! A nebo to svědčí o tom, že se více než autům věnují marketingu. Ale řekl bych, že je to ta druhá možnost a admin by si tady neměl nechávat takhle „zadělávat“ diskusi, která pak vyznívá dost neobjektivně, to vidí každý, kdo umí napočítat do 5.

  30


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole