Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Jak probíhá prodej auta v autobazaru AAA Auto

14. dubna 2015 Kategorie: Firmy, Služby

Děkujeme našemu čtenáři, který nám zaslal svou zkušenost s prodejem auta v autobazaru AAA Auto. Myslíme, že je to hezky napsaná recenze a zajímavé počtení. Obecně praktiky českých autobazarů nejsou úplně košer, AAA Auto nevyjímaje. Z pochopitelných důvodů nechce být autor textu jmenován.

Před pár dny jsem si koupil nové auto, tedy přesněji mírně ojeté, ale pro mě nové. Jako rodina nepotřebujeme dvě auta, tak jsem se rozhodl to staré prodat. Nechtěl jsem dlouhé týdny hledat kupce, tak jsem se rozhodl auto prodat přes autobazar. Vyrazil jsem tedy v Praze do AAA Auto.

Návštěva v AAA Auto

Nejprve jsem tam zajel na informativní návštěvu, zeptal jsem se jak prodej/výkup auta bude probíhat, jakým způsobem a jak rychle dostanu za své auto peníze. V bazaru si na mě vzali telefonní kontakt a jel jsem domů s tím, že si celou věc ještě rozmyslím.

Abych řekl pravdu, moc klidu na rozmýšlení jsem nedostal. Obchodník z bazaru mi volal hned druhý den a byl docela neodbytný. Jak jsem se prý rozhodl a kdy jim tam to své auto přivezu. Navzdory telefonátům jsem tam jel auto prodat až další týden. A co že jsem to vlastně prodával?

Škoda Fabia Combi, 1.4 MPI, rok výroby 2002, najeto 197 700 km

Dorazil jsem do „Áček“ a relativně rychle se mě ujali. Celý proces prodeje začíná kontrolou dokladů, následuje zkušební jízda, nejprve po areálu prodejny, poté jsme vyjeli ven a jeli směrem na Bohnice. Nyní začínám poslouchat komentáře: tady nám bouchá ložisko, motor divně hučí, spojka zabírá až nahoře… a podobně.
Jasně, je to starší auto, vlastně žádná hitparáda, tak nějaké mouchy má, ale naučené fráze si mohl odpustit a nedělat ze mě vola. Nicméně k těmto (ne)závadám se ještě vrátím později.

Vyjednávání o ceně

Po zkušební jízdě začíná vyjednávání o ceně. První nabídka je 22 200 korun. To jednoznačně odmítám, mám svou hranici 29 tisíc, pod tuto hranici nejdu, jim to samozřejmě neříkám. Obchodní odchází, prý se jde poradit s nadřízeným. Vrací se a nabízí mi 24 350 Kč. Opět odmítám a obchodník se jde opět radit s nadřízeným. Tentokrát vidím, jak oba pobíhají na dvoře kolem mého auta a prsty si navzájem ukazují zřejmě problémová místa. Říkám si hezké divadlo. S jejich návratem do kanceláře dostávám další nabídku, tentokrát 27 500, prý je to maximum, co mi můžou dát. OK, takže na shledanou. Když jsem byl na odchodu, tak nabídku ještě upravují na 28 500 korun. To opět odmítám a požaduji 29 tisíc, které nakonec dostávám.

Podpisy dokumentace

Takže na ceně jsme se nakonec dohodli, ale nebudu přehánět, když napíšu, že zmíněné dohadování trvalo 2 hodiny. Nyní přišla na řadu kupní smlouva a další předávací dokumentace.

První na řadu přišel předávací protokol. Kolonka známé závady je prázdná. A jsem zpět u těch (ne)závad ze zkušební jízdy. Ptám se tedy kde je napsané to bouchající ložisko a špatná spojka? Když to byl při zkušební jízdě takový problém, proč to není nikde zmíněno? Moc se jim do toho nechce, ale závady dopisují. Další kolonka najeté kilometry je také prázdná! To se prý doplní později. Tak to už si snad dělají srandu! Trvám na vyplnění, takže opět s nevolí, ale kolonka se doplňuje.

A bonbónek mě čekal na závěr. Při podpisu kupní smlouvy jsem byl jen tak mimo řečí informován, že musím zaplatit poplatek 2 390 korun. Co prosím? Že se prý změnil zákon, a že se to prý musí platit. Tak tvrdím, že si auto nechávám a jsem opět na odchodu. V tu chvíli mě zase zastavují, a že to zkusí nějak zařídit. Slečna zvedá telefon a volá se někomu nahoru. Během chvilky je u nás již nám dobře známý pan nadřízený pana obchodníka. Poplatek 2 390 korun mi po konzultaci s dalším panem nadřízeným nakonec odpouští. Zajímavé, dle zákona se to musí platit, ale dokážou vám to odpustit, tak to s tím zákonem nebude tak horké, že?

Kupní smlouvu nakonec podepisujeme ve čtyřech kopiích:
1ks pro mě
1ks pro účely archivace si nechá autobazar
1ks pro účetní
1ks pro účely Evidence vozidel

Po podpisech všech dokumentů dostávám na ruku vyjednaných 29 tisíc a odcházím domů.

Doporučení na závěr

Dovolím si tedy i malé doporučení. Pokud svůj vůz v AAA Auto prodáváte, určitě o výkupní ceně s vykupujícím pracovníkem diskutujte, vyjednávejte, a nepřistupujte hned na první nabídku, určitě vám udělají ještě několik lepších. Pokud auto v tomto autobazaru kupujete, nechte si ukázat také předávací protokol od původního majitele, zajímal bych se především o najeté kilometry. Otázka je, zda vám ho ukážou.

Myslím, že by článek nebyl kompletní, kdybych tu nezmínil, za kolik mé auto bazar nakonec prodával. Koho by tato informace nezajímala, že? Kontroluji tedy pravidelně jejich nabídku a za dva dny skutečně nalézám svou Fabii. Cena při platbě v hotovosti je 56 000 Kč, pokud byste si auto koupili na splátky, tak jej můžete mít za 46 tisíc, celkem na splátkách však přeplatíte i zmíněných 56 tisíc.

Motoristům zdar a mnoho kilometrů bez nehod.

Aktualizace 19.2.2019
V diskuzi se objevil jeden tématický odkaz, u kterého by byla škoda, kdyby zapadl mezi ostatními komentáři. Jedná se o reportáž České televize – Černé ovce 18.2.2018.

Počet komentářů: 60

“Jak probíhá prodej auta v autobazaru AAA Auto”


 1. Pavel Srom

  No tak někdo se rád podělí s dobrou zkušeností. A nejen lítat po fórech a plivat na někoho kde nikdy nebyl…

  1
 2. Pavel Srom

  A co se týče výkupu auta, tak když jsem prodával svoji starou oktávku, v jiném nejmenovaném bazaru mi řekli, že bych za to auto měl spíše zaplatit jim. V áčkách jsem dostal 12 tisíc. Za týden jsem se tam byl podívat a moje auto prodávali za 16 tisíc. To si myslím, že není tak špatný. A uvedli vady o kterých jsem věděl…

  2
 3. Mě se tento článek moc líbí. Nedávno jsem totiž četl, že pánové z AAA nejsou ochotní k žádné diskuzi či licitování. Tady je naopak krásně vidět, že jsou 🙂

  3
 4. A nutno dodat, že i skrze zdlouhavější cesty se bývalý majitel dočkal toho co chtěl. A že se auto prodává dráž než se vykoupí? To je snad normální, že…

  4
 5. Dostál Petr

  No nevím jak to vidí „pan“ Hujer, ale ten odkaz co poslal Pavel něco říká… Tak než se bude zase jen plivat, tak by nebylo naškodu si to aspoň přečíst…

  5
 6. Dostál Petr

  A pokud se Vám nechce číst, tak alespoň malý úryvek: V našem srovnání samozřejmě nechybí lídr trhu AAA Auto ani dvojka Auto ESA. Tyto společnosti jsou často předmětem ostrých diskusí, názor na ně není jednoznačný. A tak každý může psát to svoje…

  6
 7. Dostál Petr

  Jak už bylo psáno, pořád se jedná jen o obchod s ojetými vozy, kde každý chce urvat to nejlepší a co nejlevněji, kam jinam jít, než do bazaru, který nabízí více jak 8000 tisíc aut?

  7
 8. Lukášek

  Obecně praktiky českých autobazarů nejsou úplně košer, AAA Auto nevyjímaje. Já tam chodím více jak 15let, zhruba každé dva roky auto prodám a koupím jiné (jedna technická) a proto by mě zajímalo, co myslíte tím, že praktiky nejsou dobré… Možná jsem „hlupák“ ale mě se tam prostě nakupuje dobře…

  8
 9. Lukášek

  A přesně jak psal Dostál Petr, já od ojetého vozu nečekám, že bude jako nové… To prostě být nemůže… Zajímám se o původ, papíry, servisní knížka, stav vozu atd… Pokud se mi něco z toho nelíbí tak prostě jdu na jiné… A vždy jsem si zatím vybral…

  9
 10. já si pořizoval v áčkách octávku a nákup uplně na klid

  10
 11. Já myslím, že je celkem jedno kam pro auto člověk jde, jde o to mít selský rozum a vybrat auto dle možností kupujícího, a v AAA je váhoda, že mají velký výběr aut ve všech cenových relacích

  11
 12. Petrklicek

  Já kupoval auto v AAA na úvěr a tak jak každý říká, že se to nevyplatí, tak jsem dostal mnohem lepší úvěr, než kdybych šel do banky pro peníze

  12
 13. Také jsem dostala mnohem lepší podmínky úvěru přímo od AAA, v bance bych přeplatila strašně moc

  13
 14. Já jsem koupil před 6 lety v AAA octavii 1,9 tdi, tehdy už měla 200 tis km najeto, teď má 500 tis a pořád šlape jako hodinky

  14
 15. Mám velice dobrou zkušenost s AAA auto, kupovala jsem předtím auto jinde a pokaždé jsem se nechala napálit, jednou bylo auto po havárce údajně nikdy nebouráno, podruhé se mi potkal motor po ujetí asi 1000 km, tak jsem šla do AAA auto od nich mám už 6 let a nemusela jsem nic opravovat

  15
 16. Všichni tady hezky píšete, jak dobře jste u AAA auto dobře nakoupili, což je dost podezřené a budí to dojem komentářového spamu. Celé to umocňuje fakt, že článek je o prodeji auto do bazaru, nikoliv o nákupu v bazaru. Myslím, že v tom je dost zásadní rozdíl.

  16
 17. Já jsem do AAA prodával auta i kupoval a vždy vše v pořádku 🙂 nemám co vytknout

  17
 18. Pro objektivnost diskuze musím čtenáře upozornit, že se v diskuzi aktuálně objevuje 8 příspěvků odeslaných z jedné totožné IP adresy (85.71.187.32) ale pod různým nickem. Tyto příspěvky vyznívají výhradně ve prospěch AAA auto, jde o nicky Martina, Standa, Anetka, Petrklicek, Otakar, Patrika a Tom.
  Obdobně je na tom dalších 8 příspěvků, které jsou odeslané z IP adresy 213.220.230.151 a to pod nicky Dostál Petr, Majkl a Pavel Srom, a které prakticky diskutují sami se sebou a potvrzují si navzájem svá tvrzení.
  Nemáme zde nic proti komentářům, které oponují s texty článků. Ale v tomto případě musím potvrdit domněnky těch, kteří upozorňují na komentářový SPAM.
  Myslím, že výše zmíněné ukazuje, k jakým praktikám je ochoten se tento autobazar snížit!

  18
 19. Nevím no, já si nemůžu stěžovat, koupil jsem tam auto mnohem levnějí než bylo na inzerátech a auto jezdí v pořádku:-)

  Edit admin:
  Poměrně rychlá reakce, čtenář asi odebírá naše RSS, ale opět pokus o SPAM. Přispěvatel si tentokrát dal pozor na svou IP adresu, a proto zvolil zřejmě nějaký anonymizer, který mu přidělil ukrajinskou IP. A že náš první příspěvek zde z ukrajinské IP bude česky, tak na takové náhody nevěřím.

  19
 20. Na ceně se v Áčkách dá dohodnout, jako v jiných bazarech, je to tržiště, jako každé jiné.

  20
 21. Diky za tento článek, pomohl mi při prodeji Focuse r. 2006. Prodával jsem v 2/2018 a postup byl naprosto věrné shodný s článkem. Nejprve jsem volal, jestli mají o moje auto zájem, cenu mi prý sdělí až po prohlídce. Přijel jsem, zaregistroval se do systému a čekal asi hodinu než přijde vykupci. Naštěstí čekárna je s křesly a v TV běžela olympiáda. Pak projížďka, pochválil mi auto, žádnou vadu neobjevil. Pak cekacka než prohlídli na zvedaku. Nakonec slavnostně sdělil, ze ma chudou výbavu tak mi dá 45tis. To jsem odmítl, po poradě s manažerem mi nabídl 55tis. Povídám, ze si predstavuji aspoň 80tis. To prý je moc (ikdyz paní v telefonu zadonila, abych prijel, ze tyto focusy potřebuji). A tak jsem se rozloučil ze se poptat jinde u ESA. A rano telefonát, ze mi nabídnou 70tis. Pan byl neodbytny at příjedu na pobočku, ze nebude nabídka trvat věcně. A tak jsem jeste par dni pockal jestli nenabidne napr převod zdarma(mají to za poplatek 2tis až 5tis) a mezitím se poptal u auto ESA, kde po chvíli vzdorovani nabídli 65tis (a pak volali za týden jestli je auto jeste k dispozici, ale bylo již pryč). Na protiucet mi za auto dealer nabízel také 65tis. Čili závěrem: auto jsem prodal do AAA, cena byla nejvyšší. Když člověk ví jak to mají natrenovane a vytrva, nebo ho baví smlouvat jako na arabském trhu, dostane nejvyšší cenu.

  21
 22. Já už jsem prodával do bazaru AAA auto 2x. Pokaždé stejná písnička, jj chceme, vypadá dobře, ale ještě se podíváme. Po hodině A4 výpis nalezených problémů. A cena, kolik chcete? Něco řeknu, ne to je moc, dáme maximálně toto. Odcházím, počkejte pane, zavolám manažera. Hodina diskuze a já slevím pár tisíc (cenu jsem nadhodnotil) ok dohodnuto. Takže závěrem v AAA auto máte šanci získat opravdu nejlepší cenu, ale musíte vydržet a být připraveni i na odchod.

  22
 23. Mě se v AAA auto nakupovalo dobře, líbí se mi, že si můžu na jednom místě opravdu vybrat.

  23
 24. Pro moje auto si prodejce pří výkupu sám přijel osobně domů. Nikam jsem ho vozit nemusel, jen je pravda že to auto bylo jen pár let staré. Cenu jsem dostal dobrou, sám jsem měl problémy to auto soukromě za ty peníze prodat a takhle mam po starostech. Na webu jim to auto stálo asi 4 týdny, pak ho asi odvezli do zahraničí na prodej, kdo ví. Ale nabídku na odkup evidentně dali dobrou.

  24
 25. Martin Rosko

  Máme doma už dvě auta z AAA auto, obě jsem bral na úvěr, a dvakrát to vyšlo mnohem lépe sjednat přímo v AAA auto.

  25
 26. Pro ty, co si tu auto z AAA chválí (a že jich tu není málo)… Podívejte se na reportáž ve včerejších Černých ovcích na ČT. Možná máte bourané auto a ani o tom nevíte….
  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097429889-cerne-ovce/219452801080218/obsah/676312-auto-z-bazaru

  26
 27. Martin Kolařík

  Líbí se mi přístup v AAA auto, kde hned jak přijdete, tak se Vás ujme prodavač, který Vám s výběrem auta pomůže.

  27
 28. Daniel Císař

  Po havárce, kdy mi paní nedala přednost, a totálně mi zrušila moji nádhernou jedničkovou úspornou octávii, jsem musel rychle koupit druhé auto, protože denně dojíždím docela daleko. V aaa auto jsem vybral škodu superb druhé generace s nájezdem jen 96 tisíc kilometrů za rozumnou cenu.

  28
 29. Chtěl bych jen poděkovat za dobrou práci admina, který si dal čas a zkouknul IP adresy přispěvatelů. Je to ukázka toho, že praktiky podvodníků a lhářů z AAA Auto jsou prostě rafinované a vlastně ani nemají konce. To jak nabízí auta, která neexistují, aby vás nalákali, hodiny vás trýzní „vyjednáváním“ na pobočce, když už přijdete, snaží se vás všemožně očůrat, dají vám podepsat něco jiného, než vám řekli a když už něco podepíšete v domnění, že přinejhorším máte nějaké právo na odstoupení a reklamaci, tak s vámi zase vyjebou s nějakou další podmínkou. Nakonec když už se rozhodnete o své zkušenosti podělit, tak mají placené lidí, kteří mají projetá všechna fóra a hodnocení a dávají si samé kladné a pozitivní komentáře… Co s tím dělat? Jako občan mám možnost se nenechat nachytat a nechodit tam, ale hlavně by měla konat státní správa, ČOI, finanční úřad, PČR a další a zatrhnout tyto nekalé obchodní praktiky, podvody, zastrašování a přetáčení tachometrů.

  29
 30. Lidi nebudte blbi, ignorujte pozitivni komentare a ty negativni berte v potaz ale nenechte se odradit. Pred navstevou autobazaru si udelejte kratky trzni pruzkum at vite na cem jste pokud prodavate a i pokud kupujete.

  1. O zpusobu platby se bavte az kdyz sepisujete papiry PO TOM CO SE DOHODNETE NA CENE. Nedefinujte jak budete platit, jestli uver nebo hotove.
  2. Zjistete si jake poplatky jsou ve skutecnosti nutne podle zakona a odmitnete platit to ostatni.
  3. Aut je spousta, kdyz nevyjde dneska vyjde jindy.
  4. Dealeri jsou tam pro vas, ne vy pro ne.
  5. Pokud na vas pri sepisovani papiru prece jen nejake dalsi poplatky vytahnou (ty ktere nejsou dane zakonem) vratte se zpatky za dealerem a reknete mu ze to chcete odecist z ceny auta. Nepristupujte na podvodne poplatky.
  6. nechte si ukazat plnou cenu i s danemi a vsemi ostatnimi upgrady, nenechte si rict cenu bez toho aniz byste to videli na papire.
  7. Poradne proctete za co platite.
  8. Nekyvejte na splatkovy kalendar ktery je na 84 mesicu.
  9. Vdycky bezte do koupe auta alespon s nejakym kapitalem.

  30


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole