Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Emailing.cz – podvod ?

1. října 2009 Kategorie: Služby

Emailing.cz je služba, která zprostředkovává zasílání reklamních e-mailů. Následně vám platí (připisuje kredit) za příjem a čtení těchto reklam.
U Emailingu jsem registrovaný déle jak rok. Ze začátku platili za jeden potvrzený e-mail 0,50 Kč. Nyní je to maximálně 0,40 Kč. Ale můžete dostat také pouhých 0,10 Kč. Předem to nikdy nevíte. Přitom v reklamních bannerech stále lákají na „50 haléřů za jeden e-mail“. Což není pravda!
Mění obchodní podmínky aniž by vám dali vědět. Např. viz. příklad s cenou za jeden e-mail.

Zásadní problém Emailingu je však jinde. Chci především upozornit na odstavec v obchodních podmínkách. Cituji:

„Částky, které jsou nashromážděny a uvedeny v osobních stránkách uživatelů celkem a za jednotlivá období, jsou převáděny do dalšího aktuálního období. Pokud zaregistrovaný člen nepůsobí aktivně při získávání dalších členů systému Emailing.cz jsou částky z jednotlivých obdobích převáděny do aktuálního období dle množství získaných nových členů za období právě proběhlé. Pokud nezíská registrovaný člen žádného nového účastníka, je převáděno 90% ze získané částky, pokud získá jednoho nového člena je převáděno 92% ze získané částky, pokud získá dva nové členy je převáděno 94% ze získané částky, pokud získá tři nové členy je převáděno 96% ze získané částky, pokud získá čtyři a více nových členů je převáděno 100% ze získané.
Zúčtovacím obdobím se rozumí doba poloviny měsíce, konkrétně od 1. do 15. a od 16. do posledního dne v měsíci.“

Co to tedy znamená? Můžete klikat na e-maily jak vzteklý ale přes částku 200 Kč se nikdy nedostanete, pokud nebudete dostatečně aktivní při získávání nových členů.

Např:
1. ledna máte 150 Kč
do 15. ledna. kliknete na 30 mailů za max. částku, dostanete tedy 12 Kč. Ale neseženete nikoho nového.
15. ledna máte tedy (150 + 12)*0,9 = 145,8 Kč
do 1. února opět kliknete na 30 mailů za max. částku, dostanete tedy 12 Kč. Ale opět neseženete nikoho nového.
Na začátku nového měsíce tedy máte (145,8 + 12)*0,9 = 142 Kč
Za měsíc tedy proděláte 8 Kč. A to je hodně optimistická varianta, že dostanete 2 e-maily denně a každý bude za 0,4 Kč.

Takže „drahý“ Emailingu s Bohem! Jak by řekl lord Černá zmije: „Velice vychytralý“.

Autor: Černá zmije

Počet komentářů: 16

“Emailing.cz – podvod ?”


 1. Ty fakta jsou nesporná. Ale jinak mi celý ten jejich systém přijde spíš jako chytře promyšlený marketingový tah, než jako podvod. Uživatel s tímhle vším při registraci souhlasí (většinou při zaškrtnutí tlačítka „Souhlasím s podmínkami používání…“). Takže to že zneužívají blbosti svých uživatelů rozhodně není žádný podvod!
  P.S. pro rejpaly – u e-mailingu účet nemám a nemám s nimi nic společného.

  1
 2. Leoš janík

  Dnes jsem chtěl vybrat našetřené peníze a vůbec nemohu odeslat požadavek,velice divné!

  2
 3. Leoš janík

  Dokázal si tu někdo vydělané peníze přes emailing.cz vybrat?Děkuji za odpověď

  3
 4. S emailingem zatím nemám problém pod sebou cca 350 lidí něco kolem 2000kč měsíčně vyplácení taktéž bez problémů jen to chvíli trvá jinak OK

  4
 5. martinkova magda

  mne uz prestali chodit reklam.maily preco a kde mam napisat????????

  5
 6. Je to podvod, využil jsem naspořené částky k odeslání vlastního emailu, mělo se to poslat 300 lidem, poslali to jen 15, od té doby mi neposílali emaily a blokli mi registraci dalších uživatelů, na žádný z dotazů neodpovídají. Jsou to podvodníci nejvyššího řádu!

  6
 7. S emailing.cz nemám žádný problém. Pod sebou mám 180 lidí a vydělává mně to okolo 500kč měsíčně. Vyplácení taktéž bez problémů. Důležité je pochopit, co můžeš a nesmíš dělat. Ze své zkušenosti mohu napsat, že když si pod sebe zaregistruješ sám sebe a nebo několikrát sám sebe, tak ti zruší účet. Trvá, než ti pak umožní se zaregistrovat znovu. Zkusil jsem si taky odeslat svojí reklamu z našetřené částky. Odesláno to bylo po urgenci, prý dávají přednost v odesílání platícím klientům, tak to chvíli trvalo než to odeslali.

  7
 8. Dnes jsem se cca po třech letech také pokusil o vyplacení peněz, ale místo dotazu na číslo účtu mi přišel mail, že mám poslat zpět vyplněnou dohodu o provedení práce, ale hlavně kopii občanského průkazu. Nikde v podmínkách jsem nic takového nečetl a vůbec mi není jasné, proč bych jim měl svou občanku posílat :-/

  8
 9. Dobrý den,
  také jsem se pokoušela o vyplacení peněz, ale misto toho jsem dostala odpoveď, že dva lidi pracují na stejné IP adrese, což je nesmysl. Podepsaný byl jakýsi Jaroslav Švarc, tak pozor asi jsou to asi pěkný podvodníci!

  9
 10. Za 5 rokov prijímania reklamných mailov mi systém vykázal zisk „celých“ 73 Kč – teda fuj a hanba!

  10
 11. Tak za použití základní matematiky lze zjistit, že je to PODVOD, viz ceník: oslovte 100 000 lidí za 9 990 Kč – inzerent zaplatí méně než 0,1 Kč za každý email… aby společnost vydělala tak nemůže vyplácet více než dostane, musí to tedy být podvod vůči uživatelům a/nebo inzerentům.
  Je to něco jako PYRAMIDA neboli letadlo – ten kdo je „nahoře“ na tom může vydělat, ale ti další už těžko.
  Při pohledu na jejich statistiky to jde taky nějak do háje…
  Pro Danu: na jedné IP sice může být více počítačů (NAT), ale spíš to byla taky jen jejich výmluva…

  11
 12. Jsem u emailingu už cca 9 let a teprve teď mám částku, kterou je možné nechat proplatit. Než jsem ale okopírovala občanku, zase mi částku zkrouhli o ty jejich odpočty, takže s vyplacením si budu muset ještě počkat! Nikomu tento systém NEDOPORUČUJI!!!

  12
 13. Dobry den vsem,

  emailing.cz je neuveritelne vychytraly, po dvou letech absolutni nespokojenost, emailu neskutecne mnoho, vydelek zadny. Dnes jsem rusil registraci s dopisem. Takove podminky bych osobne ohodnotil jako masivni podvod na uzivatele a celkove by se firma mela nad sebou zamyslet, kdyz uz neco takoveho pod dojmem vydelku pro lidi nabizeji, tak bych take uvital vice humanity. Zvazuji zda podam trestni oznameni.

  13
 14. Na co proboha trestní oznámení? Za to, že si blb a registruješ se tam přece oni nemůžou.. Kdyby lidi místo žalování každýho kdo jich využije radši přemejšleli, to by bylo na světě takvý radosti 🙂

  14
 15. PODVOD! Pyramida!

  15
 16. Pokud neseženete 4 a více lidí, tak se přes minimální částku k výplatě (100 Kč) nikdy nedostanete, protože vám to pořád násobí 0,91- 0,97.

  16


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole