Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Opravujeme vadný Asus WL-500g Premium

15. června 2009 Kategorie: Opravy

Máte wi-fi router Asus WL-500g Premium a zkoušeli jste do něj nahrát OpenWrt nebo Olegův firmware a umrtvili jste ho?

Pokud máte umrtvený Asus WL-500g Premium, na kterém není žádný firmware a chcete do něj obnovit původní firmware, nebo tam Olegův firmware případně OpenWrt nahrát znovu (návod jde aplikovat i když vše funguje pro nahrání jiného firmwaru)? Využít můžete buď jednoduchý program Firmware Restoration na přiloženém CD, nebo využít TFTP klienta a soubor odeslat.

Jak nahrát firmware na router

Pokud chcete nahrát tento firmware (postup stejný pro OpenWrt , Olegův firmware i originální) pomocí Firmware Restoration, jednoduše tento program pustíte, zvolíte příslušný trx soubor s firmwarem (oficiální ke stažení na stránkách Asusu, OpenWrt na jejich stránkách pro procesor Broadcom ) a zmáčknete odeslat.
V případě, že toto selže zkuste napřed vypnout firewall a pokud ani to nepomůže, tak zkuste router odpojit od napájení, tužkou zmáčknout tlačítko reset, připojit router k napájení a po 5 – 6 sekundách tlačítko reset pustit a připojit počítač na port LAN 1 a poté odeslat.

V případě, že ani toto nepomůže, použijte TFTP přenos. TFTP klient je standardně integrován ve Windows, odeslání provedete příkazem do příkazové řádky. Tento příkaz zní:

tftp -i 192.168.1.1 192.168.1.1 nazev_souboru.trx

Připravte si tedy v příkazové řádce (musíte být v odpovídající složce, kde je příslušný trx soubor) tento příkaz. Odpojte router od napájení, tužkou zmáčkněte reset, připojte router k napájení a po 5 – 6 sekundách tlačítko reset pusťte a připojte počítač na port LAN 1. Nyní dejte v příkazové řádce enter ať se příkaz vykoná.

Nyní by vše mělo běžet a měli byste mít v routeru originální firmware. Po nahrání router odpojte od sítě a připojte a měl by naběhnout váš zvolený firmware.

autor: Petricek

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole