Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Společnost Exiteria a e-shop MT nábytek míří k likvidaci

20. dubna 2017 Kategorie: E-shopy, Firmy

Před měsícem jsme publikovali zkušenost zákazníka s e-shopem MT nábytek. Konkrétně šlo o neuznanou reklamaci sedací soupravy. Nyní budeme o tomto e-shopu s nábytkem psát znovu. Společnost Exiteria provozující e-shop MT nábytek totiž na sebe v minulém týdnu podala návrh na insolvenci.

Důvod insolvence a likvidace

Oficiálním důvodem, proč na sebe firma podala návrh na konkurz je neschopnost splácet své závazky. Firma má mnohamilionové dluhy na zdravotním pojištění, nedoplatních za DPH i mzdách svých zaměstnanců.

Do finančních problémů se prý firma dostala nepovedeným přechodem na nový informační systém, který výrazně ovlivnil celý provoz. MT nábytek tak téměř dva měsíce nebyl schopen vyřizovat objednávky. Což nyní zpětně vysvětluje časté stížnosti zákazníků na dlouhé dodací lhůty.

Tento dvouměsíční finanční výpadek se firmě nepodařilo v následujících měsících vyrovnat ani řadou úsporných opatření. Situaci by vyřešil snad jedině vstup nového investora, toho však Exiteria nenašla. Insolvenční řízení, konkurz a podnik v likvidace je tedy dalším logickým krokem.

Co s nevyřízenou objednávkou

Pokud máte u e-shopu zaplacenou a nedodanou objednávku, můžete jako zákazník přihlásit svou pohledávku v insolvenčním řízení. Jak se taková pohledávka uplatňuje, uvádí podrobně web justice.cz, kde najdete všechny potřebné informace včetně formulářů.

Jistou výhodu mají zákazníci, kteří za nedodané zboží zaplatili předem prostřednictvím své platební karty. Jelikož se jedná ze strany obchodu o nedokončenou transakci, můžete ji u své banky reklamovat a využít tzv. chargeback a dostat své peníze zpět. Více informací získáte u své banky, chargeback v současnosti nabízí většina tuzemských bank.

Pokud máte vůči firmě Exiteria pohledávku, určitě se o ni v rámci insolvenčního řízení přihlaste. Zřejmě to bude běh na dlouhou trať, ale má to smyls. Závěrem uvádíme jednu větu, která by vám mohla dodat trochu optimismu. Uvedl ji v insolvenčním návrhu pan Juřica, jednatel společnosti:

Domníváme se, že případný výtěžek zpeněžení uvedeného majetku firmy bude stačit na pokrytí veškerých nákladů insolvenčního řízení.

Počet komentářů: 2

“Společnost Exiteria a e-shop MT nábytek míří k likvidaci”


  1. Vojtěch

    Hezký článek, myslím, že lidí, kteří mají u firmy pohledávku bude spousta. Také jsem u nich před nějakou chvílí nakupoval, ale vše bylo bohudík v pořádku. Při hledání informací jsem narazil na tuhle stránku http://obchod-nabytek.cz. Pokud se vám nechce jen čekat, jak insolvenční řízení nakonec dopadne můžete zkusit mrknout. Píšou, že nabízejí pomoc pro poškozené zákazníky, kteří by rádi uplatnili reklamaci u MTnábytku. Třeba to může někomu pomoci.

    1
  2. Tak to je mi docela líto. Byla to jediná firma kde jsme sehnali rozkládací jídelní stůl potřebné velikosti + židle a hlavně vše kvalitní. Ještě jsme k němu na podzim m.r. doobjednávali židle a vše bylo vyřízeno k naší spokojenosti, což se o mnohých prodejnách nábytku říct nedá.

    2


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole