Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Pozor na slevy, nejsou zadarmo

24. března 2011 Kategorie: E-shopy, Firmy

Dávejte si pozor na slevy, nejsou totiž zadarmo. Například co se týče obchodů jako Obi, nebo Baumax, nemohu to sice doložit, ale dost dlouho jsem přestavoval dům, takže jsem nakupoval různé nářadí a nástroje a několikrát jsem zjistil, že zboží v akci bylo před akcí i levnější. A to jak v Obi, tak i v Baumaxu v Hradci Králové. O Tescu se můžete přesvědčit sami, zajeďte si do Rychnova nad Kněžnou, nebo České Třebové a uvidíte. Obzvlášť Rychnov je otřesný, vypadá to tam jako kdyby měli Tesco každou chvíli zavřít. Manželka si šla za kupon 1+1 zdarma z tesco karty koupit tento víkend barvu na vlasy. Na pokladně jednak pořádně ani nevěděli co s tím, ale hlavně jí tu druhou barvu ani nechtěli dát. Až když si neoblomně stála na svém. Kolik lidí ale raději odejde, než aby se dohadovali. A o čarováni s cenami v Rychnovském Tescu si cvrlikají i vrabci na střeše, jak nejste na pokladně ve střehu máte smůlu. Hlavně si dávejte pozor na zboží v akci.

Jako další příklad mohu uvést www.worker-moto.cz. Kamarád sháněl nějakou výstroj, chtěl jsem mu tento obchod doporučit, že mají solidní ceny, vystavoval i na motosalonu v Praze, ale když jsem viděl jak s prominutím oblbují lidi. Rukavice Hunter 15, které loni v květnu stáli 690 Kč, dnes stojí na jejich stránkách v akci 599 Kč s tím že jsou zlevněny z 980 Kč, ale i v katalogu pro rok 2011 mají cenu 690 Kč. Motokrosové brýle WORKER VG970 jsou na tom podobně, před rokem 590 Kč. Dnes 559 Kč s uvedením, že se jedná o 37% slevu z 882 Kč. Chránič krční páteře je uváděn za akční cenu 390 Kč, ale je to běžná katalogová cena. A to si dovolím tvrdit, že už jsou ceny upraveny, v době kdy jsem na to přišel, tak snad kromě oblečení byla většina cen po slevě ve skutečnosti cenami podle katalogu na rok 2011. Navíc jsem se dozvěděl od jiných motorkářů že mají tyto tzv. slevy už od února, na březen rozesílali informační e-maily o velkých výprodejích, ale ceny jim zůstali stejné.

Slevové akce u Alza.cz na tom nejsou o moc lépe, u většiny zboží je prakticky stále stejná cena, ale kdo chce věřit na slevy ten se chytí. Jsem přesvědčený, že se slevami na oko klamou zákazníky prakticky všechny internetové obchody a všechny velké markety. Není šance si toho všimnout, pokud se nezaměřujete na konkrétní věci a pokud nebude mít obchod povinnost dát k nahlédnutí pro ověření třeba ceník za tři měsíce zpět, bude to trvat i dál.

O těchto a podobných praktikách českých obchodů se dá psát hodiny. Někdo čaruje slevami, někdo předražuje poštovné, nebo si účtuje poštovné 100 Kč i při osobním vyzvednutí na své provozovně viz. například www.mobiltel.cz.

Svou zkušenost nám zaslal pan Kozák, Děkujeme.

Z osobní zkušenosti mohu také potvrdit, že mnohé „slevové akce“ jsou pouhou a falešnou hrou čísel. Pokud je některé zboží skutečně s akční cenou, tak se většinou setkáte se situací, že mají na prodejně jen pár kusů, které si zpravidla rozeberou zaměstnanci obchodu sami.

Počet komentářů: 3

“Pozor na slevy, nejsou zadarmo”


 1. Mnohokrát mě napálilo Tesco. Typickým příkladem jsou ty jejich slevy 1+1 zdarma s hláškou, že bude sleva bude odečtena na pokladně… Opakovaně se mi stalo, že to odečteno nebylo!! Pokud kupujete pár věcí, tak si toho snadno všimnete, ale pokud děláte větší měsíční nákup, tak to snadno přehlédnete. A na to sází.
  Když na to pokladní upozorníte, tak často vůbec o probíhající akci neví a pokaždé někam volá, v mém případě to vždy skončilo tím, že jsem zboží vrátil a pokladní mi musela položku stornovat. To pak stojíte u pokladny i půl hodiny s dvěma čokoládama…
  ČOI na ně!!!

  1
 2. Souhlas, i s tím Tescem. Myslím, že je to nešvar všech řetězců. Vyberete si zboží ve slevě nebo v akci a na pokladně vám naúčtují plnou cenu. Nemá smysl tady spekulovat, zda je to záměr nebo jen nedbalost, ale pozor by si na to měli dávat!! Je uvavující pořád si vše hlídat, na kažkém vašem kroku čeká někdo, kdo vás chce okrást.. Hrůza, to je doba!!

  2
 3. Nesednunalep

  Ano, s Tescem a jeho akcemi „plus jeden ks zdarma“ mám tutéž špatnou zkušenost. Nic zdarma nebylo – jen tři kusy za plnou cenu. Naštěstí jsem si toho povšimla, na zlodějinu upozornila a peníze dostala zpět. Radím – dávejte si na své nákupy pozor! (mj. Globus je mnohem serioznější).

  3


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole