Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Mobilní telefon nenavrácený v termínu reklamace

5. prosince 2011 Kategorie: E-shopy

Ráda bych vás informovala o jednání se kterým jsem se letos setkala. Dne 9.8.2010 jsem si zakoupila u internetového obchodníka Cesketelefony.cz mobilní telefon Motorola Milestone a byla s ním spokojena do letošního jara, kdy telefon dostal upgrade na vyšší verzi OS Android a od té doby se začal sám vypínat a přehřívat. Proto jsem jej zaslala firmě dne 29.4.2011 zpátky k reklamaci a vyčkávala. Bohužel jsem musela dne 2.6.2011 odjet na 4 měsíce mimo republiku, a tak jsem se se společností spojila telefonicky zda mi telefon zašlou skutečně nejpozději 29.5.2011, tak, aby jednak dodrželi 30-ti denní zákonnou lhůtu, ale také abych se setkala s telefonem ještě před svou cestou. Bohužel nestalo se tak. Prodejce mi telefon podle podacího čísla u České počty zaslal telefon zpátky až 7.6.2011. Tedy nedodržel 30-ti denní zákonnou lhůtu. Zásilku má matka nepřijala a telefon putoval zpátky s tím, že odstupuji od smlouvy pro nedodržení zákonu a dohody s požadavkem na vrácení peněz. K dnešnímu dni (5.12.2011) tato věc stále není dořešená a já jsem bez peněz nebo telefonu.

Obrátila jsem se na Českou obchodní inspekci, která vypátrala, že firma už na uvedeném sídle nefunguje a k případu se nevyjádřila za což obdržela pokutu.
Nevím jak tato záležitost dopadne, ale ráda bych věděla názory ostatních na toto jednání.
Děkuji Vám předem
Magda Vašínková

Počet komentářů: 2

“Mobilní telefon nenavrácený v termínu reklamace”


 1. Miroslav.Bušta

  Dobrý den.
  Zajima mě,s kým odstoupím od kupní smlouvy pro nedodržení termínu reklamace,když firma Levné Elektro zanikla.Mobilní telefon EVOLVE již na třetí reklamaci ruzných závad.
  Při třetí reklamaci jsem zduraznoval odstoupení od smlouvy a vrácení peněz,vše písemně přiloženo v originál balení s telefonem i s příslušenstvím.
  Telefon zaslán přímo do autorizovaného servisu.
  Je šance požadovat vrácení peněz přímo od tohoto servisu.
  Děkuji za Vaši odpověd

  Edit admin:
  Pokud se jedná skutečně o autorizovaný servis, tak tu šance je.

  1
 2. F.STRÁNSKÝ

  DOBRÝ DEN
  RUŠÍM SMLOUVU NA INTERNET V MOBILU.
  F.STRÁNSKÝ

  2


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole