Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Víte, kdo vás loni nejvíce podváděl?

7. března 2013 Kategorie: Doporučujeme

Žijeme bohužel v zemi, kde nejrůznější formy a stupně podvodů a krádeží patří k dennodenním tématům večerních zpráv. Nutno podotknout, že některé, zejména komerční televize, aktuální kauzu vždy až dramaticky přibarví a rozpitvají. Myslím, že to není potřeba, témat tohoto druhu budou mít bohužel vždy dostatek.

Pojďme se ale nyní podívat na několik nejzávažnějších prohřešků za uplynulý rok dle České obchodní inspekce (ČOI). Internetový denní Aktuálně.cz publikoval seznam nejvyšších pokut udělených ČOI.

Připomeňme, že nejvyšší možná pokuta činní 5 milionů korun. Za loňský rok sáhla ČOI pro tuto maximální sankci hned ve dvou případech. Potrestala tak čerpací stanici Oil Group a realitní kancelář Prolux Consulting. Obě pětimilionové pokuty však dosud zůstávají nezaplacené a ČOI je byla nucena předala k vymáhání.

Nejvíce pokut rozdala Česká obchodní inspekce čerpacím stanicím, navíc sankce pro pumpaře patřily také mezi ty přísnější. ČOI udělila pokutu vyšší než jeden milion v 6 případech, v 5 z nich šlo právě o čerpací stanice.

Ze statistiky ČOI dále vyplívá, že ve srovnání s rokem 2011 celkový počet pravomocných pokut klesl z necelých 14 tisíc na 13 tisíc. Roste však souhrnná výše udělených pokut, která loni dosáhla rekordní částky 80,8 milionu korun. V roce 2011 šlo o částku lehce převyšující 60 milionů.

Pokutám s částkou převyšující 250 tisíc korun se však nevyhnuly ani jiné subjekty. Mezi potrestanými najdeme také známé potravinové řetězce Tesco a Ahold (Albert), společnost organizující předváděcí akce 1. Česká Reklamní společnost s.r.o. nebo firmu Fiusit s. r. o. zabývající se spotřebitelskými úvěry.

To byla krátká sonda do statistik České obchodní inspekce. Pokud vás zajímají podrobnosti, například, které další čerpací stanice patří mezi pokutované, můžete navštívit stránky online deníku aktuálně.cz.

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole