Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Připojit se k hromadné žalobě bude nyní jednodušší

24. června 2013 Kategorie: Doporučujeme

Uvažovali jste v minulosti hájit svá práva u soudu? Žalobu proti podvodníkům jste nakonec ale nepodali, neboť jste se obávali vysokých finančních nákladů spojených se soudním řízením? Nyní vás těchto obav může zbavit nová služba s výstižným názvem Hromadné žaloby.cz.

Službu vám nyní krátce představíme. Jedná se o projekt, za kterým stojí právník Petr Němec, kterého možná znáte jako bojovníka proti poplatkům za vedení úvěrového účtu. Na rozdíl od hromadného vymáhání poplatků od bank, se jeho nový projekt zaměřuje na menší případy, které se týkají desítek až tisíce lidí. Jak již správně tušíte, hlavní úlohou webové aplikace je sjednocovat poškozené spotřebitele k hromadným žalobám.

Jak se k hromadné žalobě připojit

Zapojení do systému hromadných žalob je poměrně jednoduchý. Pomocí zmíněných internetový stránek se lidé mohou buď připojit k žalobě již na webu vystavené, nebo založit případ nový. Pokud počet účastníků dosáhne dostatečného počtu (počet je individuální případ od případu, mnohdy však stačí i pouhých 10 účastníků), zástupci portálu kontaktují vybraného advokáta a požádají ho o nezávaznou nabídku právního zastoupení.

Služba sice není zdarma, ale právě díky většímu množství žalujících je možné náklady za advokáta výrazně snížit. Sám spoluautor projektu Petr Němec představuje svou vizi následujícími slovy:

„Cílem je stát se centrálním místem pro spotřebitele, ale i jiné, kteří se chtějí pustit do hromadné obrany svých práv. Chceme tak zkultivovat naše podnikatelské prostředí, zlepšit postavení českých spotřebitelů a stát se postrachem podvodníků. Rádi bychom změnili uvažování podnikavců, kteří spoléhají na to, že se lidé raději vyhnou soudním sporům a vše dobrovolně uhradí, protože se nechají zastrašit.“

Aktuálně jsou na webu 3 aktivní žaloby, ke kterým se můžete připojit. První je na společnost UPC Česká republika a týká se vrácení zaplacené pokuty 5 000 Kč za nevrácený modem. Druhá žaloba je proti společnosti Český inkasní kapitál a je úzce spjata s žalobou první a týká se také vrácení zaplacené pokuty za nevrácený modem UPC. Třetí žaloba je mířena na společnost BEZREKLAMKY, která nabízí snadný výdělek za umístění reklamy na vašem autě, zdi či plotě. Cílem žaloby je vrácení poplatků a smluvních pokut.

Autoři portálu Petr Němec a Tomáš Pospíšil dostávají od nás za dobrý nápad i realizaci palec nahoru! Doufáme, že jej nebudete nuceni použít, a pokud ano, že vám pomůže.

Počet komentářů: 1

“Připojit se k hromadné žalobě bude nyní jednodušší”


  1. Dobrý den, máte prosím někdo info, jak se připojit k hromadné žalobě na Bohemia Energy,
    Děkuji za tipy
    Milan

    1

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Reklamní systém mlink.cz je zralý na žalobu | Vadné.cz 12 09 13

Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole