Vadné.cz - Upozorňujeme na vadné produkty a služby


Občanské sdružení spotřebitelů TEST

12. září 2009 Kategorie: Doporučujeme

Plánujete nákup a nevíte, který z mnoha podobných produktů bude ten nejkvalitnější? Chcete být v obraze a vědět, které značky nabízí kvalitní výrobky a naopak kterým se obloukem vyhnout?

Nevěříte rádoby nezávislým testům výrobků, které nacházíte ve vašem oblíbeném časopise a nerozumíte nejnovějším nabídkám? Jestli jste alespoň jednou odpověděli kladně a v současné nabídce výrobků se ztrácíte, máme pro vás skvělého pomocníka, který vám ukáže, jakým směrem se vydat. Provede vás spletí klamavých reklam, zdraví ohrožujících výrobků a poradí, jak správně nakoupit. Představujeme Vám časopis TEST a webový portál sdružení TEST.

Občanské sdružení spotřebitelů TEST je nezisková organizace, která není závislá na reklamě či dodávání produktů do testů přímo od výrobců. Z tohoto důvodu se na její doporučení můžete opravdu spolehnout, protože nabízí skutečně nezávislé testy, které probíhají v autorizovaných zkušebnách a laboratořích.

Podle vlastních slov si členové TESTu dali do vínku spotřebitelům pomáhat a hlavně je chránit. Existence tohoto sdružení se datuje až k roku 1992 a TEST za tuto neuvěřitelnou dobu odhalil na 450 nebezpečných výrobků, které ohrožovaly zdraví dětí i dospělých.

To, že se jedná o skutečně prestižní a kvalitní sdružení, ukazuje, že na tiskové zprávy sdružení Test se navíc spoléhají televizní kanály, zpravodajství i tištěná média. Logo TEST v podobě štítku můžete najít i na výrobcích, které v testech prokázaly svou kvalitu. Získání značky TEST je totiž otázka výsledků nezávislých testů a nikoliv financí, jak tomu bývá u jiných značek na výrobcích.

Oficiální webová stránka (www.dtest.cz) obsahuje spoustu zajímavých článků, které Vám poradí při nákupu v jakékoliv oblasti. Čekají na vás testy a porovnání více než 3500 výrobků od potravin přes dudlíky až po osobní automobily. TEST se zabývá aktuálními tématy, které se spotřebitelů – tedy i vás – běžně dotýkají. Z nejaktuálnějších problémů TEST radí spotřebitelům testem vysavačů, v čase dovolených vybírá kvalitní autosedačky a řeší také často diskutovaný problém balených vod. Nemusíte se bát, že vás Test pouze zahrne množstvím informací a nechá vás v řešení tápat. Dozvíte se vše doslova od A do Z. Navíc ke každému z výrobků najdete článků a testů hned několik. Obsáhlé a užitečné články bez reklam – to je portál www.dtest.cz.

Samotný web je strukturován přehledně a tak, aby v něm každý rychle spotřebitel našel to, co hledá. Články najdete pomocí kategorického rozdělení (auto + doprava, děti, domov + zahrada, obraz + zvuk, telefony + počítače, volný čas + dovolená, zdraví + kosmetika, jídlo + pití, právo + finance). Pokud byste přece jen našli mezeru a potřebovali poradit s vaším problémem, můžete se obrátit na online poradnu, která je součástí portálu. V této online poradně denně odpovídají odborníci na dotazy spotřebitelů.

Jestliže si chcete zajistit, aby vám žádná z novinek Testu neunikla, nastavte si na portále www.dtest.cz zasílání novinek na email. Jednou týdně do emailové schránky obdržíte zprávu shrnující novinky na webu. Pokud jste s počítači dobří známí, můžete si také nastavit RSS kanál, který vás pomocí softwaru ve vašem počítači upozorní na veškeré novinky webu dTest.

Webové stránky TESTu jsou pro všechny, kteří mají zájem získat kvalitní informace. Některé ze článků jsou k přečtení v celém znění dostupné pro předplatitele časopisu Test. Se zakoupením předplatného získáte přístupové kódy jak k aktuálním číslům časopisu, tak k archivu.  Cena předplatného se přitom vrátí na prvním větším nákupu a pak již budete jen profitovat. Vzorové číslo zdarma si můžete objednat přes webové stránky. Jestliže zjistíte, že vám některé starší číslo časopisu chybí a zabývá se tématikou, která vás zajímá, můžete si starší vydání bez problémů doobjednat i v tištěné podobě.

Za vyzkoušení TESTu nic nedáte a sami pak uvidíte, jak vám TEST usnadní život. Ochrání Vás před všudypřítomnou klamavou reklamou a poradí, jak ušetřit a přitom nakoupit kvalitní výrobky či služby. A takový pomocník, ten se přece hodí vždycky!

Počet komentářů: 4

“Občanské sdružení spotřebitelů TEST”


 1. Šindlerová Jind.

  Rozhodně po dnešní zkušenosti bych se vyhnula firmě Frital v Roudnici nad Labem, Žižkova 763, tam jsem si objednala plastová okna 21.7. 2010 a protože firma nabízela v tu dobu výhodný prodej, uzavřela jsem s nimi smlouvu o dílo a zaplatila okna i práce 100% v plné výši. Ve smlouvě bylo uvedeno že výroba oken bude trvat 8 až 10 týdnů, čekala jsem trpělivě ale stejně tahle doba se mi zdála být moc dlouhá, po té jsem dostala od firmy omluvný dopis že mají technické problémy a tak se práce posunují o 3 až 4 týdny. Uplynula doba 4 týdnů a opět jsem dostala dopis od Fritalu že firma hledá nové jednatele a že se práce odsouvají na 1 až 10 prosince. Napsala jsem na firmu dopis, výzvu ke zrušení smlouvy, protože nedodrželi termín prací a požadovala vrácení zaplaceného obnosu. Bohužel, dopis se mi vrátil nazpět s tím že je firma Frital zavřena. Psala jem emajly, ale všechny se vracely nazpět. Telefonní čísla byla mimo provoz, nešlo se s nimi spojit žádným způsobem. Tak takhle se okrádají v naší zemi slušní lidé. Psala jsem i na Živnostenský úřad do Roudnice nad Labem emajl ale též žádná reakce. Jsem rozhořčena spolu s velkým zástupem lidí, kteří ve firmě Frital přišli o své peníze. Nepodporujme zlodějinu a pokud to neumějí vyřešit naši zákonodárci, řešme a chraňme si svůj majetek po svém způsobu. Takové zmetky je třeba vyloučit z naší společnosti, kdy tohle pochopíme a jak dlouho si tohle ještě necháme líbit????

  1
 2. Paní Šindlerová, souhlasím s Vámi. Přístup firmy k naší objednávce byl naprosto stejný i s tím konečným termínem od 1. do 10. 12., takže jsme jako bl… čekali, chápali potíže firmy a oni měli zatím stanovený termín, kdy zmizí. Kdy jste s nimi komunikoval někdo naposledy?

  2
 3. Karel Rada

  To ještě není všechno a jak pracují soudy a policie v tomto regionu.Nahrávají lumpům a lidem kteří žádají spravedlnost se smějí do obličeje.Viz okr.soud v Litoměřicích,který neodsoudil trestný čin za pět let.Nakonec z člověka,který se domáhal spravedlnosti udělal pomatence,který si vše vymyslel.

  3
 4. Šindlerová Jind.

  Ano, všude kam se podívám, nás okrádají, podala jsem trestní oznámení, a nedostala jsem jedinou zprávu od policie, jak jsou v šetření Fritalu daleko, nemám okna ani peníze.))) Proč si platíme neschopné soudy??? Pokud bych dlužila něco já, vyždímají mě jako citron bez ohledu. Tyhle soudy a policie nehájí práva občanů, nenechme si to líbit, jsou tu jen samé zlodějiny a podvody, řeší se kraviny. Za kresbu tykadel snad by člověku dali doživotí, věřím že vstanou noví bojovníci.))

  4


Napsat komentář

(číslicí) (*)

(*) = povinné pole